Misja na księżyc

W ciągu pięciu lat rosyjska i europejska agencja kosmiczna mają w planach wysłanie na Księżyc lądownika. Celem misji o kryptonimie Luna 27 będzie oszacowanie potencjału naturalnych zasobów Księżyca.

Lądownik ma wylądować w obszarze południowego bieguna Księżyca. Miejsce to jest wyjątkowo zimne i ciemne, ale właśnie to powoduje, że może być jednocześnie atrakcyjne. Jest wielce prawdopodobne, że uda się tam znaleźć wodę w postaci lodu. W rejonach Księżyca gdzie jest cieplej wody w ogóle nie ma, gdyż od razu paruje i znika w przestrzeni kosmicznej.

Gdy uda się znaleźć wodę i ocenić zasoby innych naturalnych bogactw, ESA oraz Roscomos (agencje kosmiczne) będą w stanie podjąć się realizacji następnego punktu planu, to jest wysłania na Księżyc astronautów oraz wybudowania stałej bazy.

Możemy sobie zadać pytanie - czy następnym człowiekiem, który wyląduje na Księżycu będzie Europejczyk? Niestety jest to mało prawdopodobne. To Chińczycy są najbardziej zaawansowanymi badaczami Księżyca, mają nawet na jego powierzchni swój lądownik wyposażony w funkcjonujący teleskop. Chińczycy planują wyekspediować na Księżyc ludzi w celu wydobycia cennych pierwiastków, takich jak na przykład izotop Hel-3, będący niezwykle efektywnym źródłem energii.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: