Dla osób mających konwencjonalne telefony komórkowe pojęcia typu bankowość mobilna czy płatność za pomocą smartfona są nieznane. Za to osoby mające smartfona niewątpliwie uznają zalety owych rozwiązań.

Z całą pewnością przywiązanie użytkowników do swych smartfonów może być bardzo duże. Prosty telefon komórkowy jest tylko urządzeniem służącym do dzwonienia, pisania i czasami robienia zwykłych zdjęć.

Smartfon jest dla użytkownika specyficznym medium. Jest to centrum życia wielu osób. W związku z czynnościami jakie przeprowadzane są na smartfonach, urządzenia te stają się bardzo prywatne. Wskutek tego powstaje tak duże przywiązanie, a czasem po prostu personalizacja smartfona.

Potencjał smartfonów jest ogromny. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się mobilna bankowość. Oprócz zarządzania naszym kontem oraz finansami poprzez aplikację smartfona producenci umożliwili korzystanie ze smartfona jako środka płatności. Oczywiście, aby mieć możliwość takiej formy płatności, karta musi być typu SIM NFC, a smartfon musi mieć moduł NFC. Oprócz tego oba te elementy oraz terminal płatniczy muszą być kompatybilne. O ile technologia ta stała się bardzo popularna, to problemy kompatybilnością są coraz większą rzadkością. Z jednej strony jest to wielkie udogodnienie, ponieważ do płatności mniejszych niż 50 zł nie jest wymagane wpisywanie pinu. Sam moduł NFC możemy w dowolnym momencie włączyć i wyłączyć, dlatego nie ma możliwości pobrania środków bez wiedzy użytkownika. Prócz tego każdą transakcję możemy objąć hasłem czy też czterocyfrowym pinem.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: