Wybór hostingu

Firmy hostingowe powstają jak grzyby po deszczu, prawie że każdego dnia powstaje jakaś firma, a często nawet kilka. Nowej osobie w "branży" niełatwo będzie się odnaleźć na samym początku, mnóstwo ofert, przeróżnie podawane parametry i co najważniejsze rozmaite ceny.

Zacznijmy jednak po kolei, szukając firmy hostingowej należy zadecydować co jest nam potrzebne, czy będzie to hosting współdzielony, VPS a być może szukamy serwera dedykowanego. Wybór z pośród tych trzech alternatyw bywa w gruncie rzeczy stosunkowo łatwy, wobec tego sądzę, iż już wiesz czego wymagasz. Znajdując firmę sprawdzamy jej dane, przede wszystkim jeżeli nie ma nigdzie podanych takich danych jak nazwa firmy, adres, NIP itd. lepiej zrezygnować z zakupu. Jeśli dane są firmy zagranicznej mimo wszystko można się zdecydować na zakup.

W kolejnym etapie warto sprawdzić gdzie są serwery danej firmy, w wielu przypadkach firmy podają taką informację, a jeżeli jej nie ma to po wpisaniu w wyszukiwarkę zwrotu "geolokalizacja" i podaniu adresu IP bądź adresu strony hostingu dowiemy się gdzie postawione są ich serwery. Jest to istotne albowiem im dalej tym dłużej poczekamy na załadowanie się strony, jeśli strona jest dla naszego kraju wskazane jest wybrać hosting z serwerami znajdującymi się w Polsce.

Następnie należałoby sprawdzić ceny oraz skonfrontować je z innymi firmami, sporo wyższe albo co gorsza niższe ceny powinny wzbudzić naszą czujność.

Następny krok to wpisanie w Google frazy hosting X opinie, bądź vps X opinie, czy też serwery dedykowane X opinie, gdzie w miejsce X podajemy oczywiście nazwę firmy. Może być tak, że mimo tego, że wszystko jest niby OK, firma np. z dużym opóźnieniem reaguje na awarię albo w inny sposób komplikuje życie jej kontrahentom.

Na ostatek warto skusić się na zadanie paru pytań obsłudze technicznej i zaczekanie na reakcję, najlepiej w nietypowych godzinach, wówczas okaże się czy na przykład reklamowana 24-godzinna obsługa klienta rzeczywiście działa, czy był to tylko chwyt marketingowy.W razie gdy żadna z przytoczonych rzeczy nie będzie wzbudzać naszego niepokoju, możemy spokojnie podjąć decyzję o zakupie hostingu, VPS czy serwera dedykowanego. Wskazane jest po dokonaniu zakupu monitorować czy firma spełnia nasze wymagania a jakby coś się działo dość prędko reagować.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: