Premiera nowych procesorów Intel Kaby Lake

31 sierpnia 2016 odbyła się oficjalna premiera nowych procesorów Intel Kaby Lake. Intel uczynił wszystko, by procesor Kaby Lake stał się pełnoprawną kolejną generacją procesorów Intel Core.

Jednostki mobilne pojawiły się we wrześniu, z kolei modele desktopowe będziemy mogli zobaczyć nie wcześniej niż na początku 2017 roku. W owym czasie planowany jest debiut także procesor Zen od AMD. Według nowego cyklu wydawniczego Proces - Architektura - Optymalizacja, Kaby Lake jest reprezentantem tej trzeciej grupy. Mamy zatem do czynienia z procesorami skonstruowanymi w 14 nm litografii, lecz Intel upewnia, że usprawnienia jakich dokonano w platformie spowodowały, że zdolność produkcyjna na poziomie jednego tranzystora miała wzrosnąć nawet o 12%. Przyczyną tego w znacznej mierze jest zmodyfikowany tryb Turbo Boost 2. 0, który teraz włączany będzie daleko szybciej (swoją funkcjonalność osiągnie jednak tylko pod kontrolą Windows 10 Redstone 1). Nie obyło się także bez poprawek w kwestii sprawności energetycznej - w stosunku do Intel Core pierwszej generacji przewaga jest aż 10-krotna. W stosunku do Skylake przyspieszenie wynosi 25%. Z wewnętrznych testów Intela wynika, że nowy Core i7-7500U w SYSMark 2014 jest o 12% bardziej wydajny od chipu z ostatniej generacji Core i7-6500U (posiada takie samo TDP - 15W), zaś w WebXPRT przewaga wynosi już nawet 19%. Nowe procesory od Intela Kaby Lake wniosą rewolucję w świecie pecetów.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: