Światłowody to wykonane z włókien szklanych kable, dzięki którym możliwe jest korzystanie z wysokiej jakości internetu. Coraz większa ilość operatorów (takich jak INEA) posiada w swojej ofercie internet światłowodowy. Ma on szereg zalet, które wyróżniają go na tle internetu udostępnianego za pomocą standardowego łącza.

Duża prędkość internetu i niezawodność

Dzięki światłowodom można osiągnąć bardzo dużą prędkość pobierania danych. W wielu przypadkach jest to transfer rzędu 1000 Mbps, a w niektórych przypadkach nawet wyższy (takie łącze przydaje się wówczas w firmach i w instytucjach). Poza tym internet udostępniany przez światłowody jest bardzo stabilny i niewrażliwy na pogodę oraz zakłócenia elektromagnetyczne.

Prosta droga internetu do klienta

Światłowody są praktycznie bezawaryjne. Wynika to z faktu iż między dostawcą internetu, a klientem nie znajdują się aktywne urządzenia, które np. rozdzielają lub wzmacniają sygnał. Droga danych przesyłanych przez światłowód jest zatem bardzo prosta. Dzięki temu klienci korzystający ze światłowodów rzadko kiedy zgłaszają usterki nawet w toku ich intensywnego użytkowania.

Światłowód, a inne usługi

Łącze światłowodowe może być wykorzystane nie tylko do udostępniania internetu, ale również do przesyłania sygnału telewizyjnego lub też sygnału telefonii stacjonarnej. Jego duża stabilność umożliwia więc wyposażenie każdego domu lub mieszkania w pełen pakiet usług multimedialnych i telekomunikacyjnych przeznaczonych dla całej rodziny.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: