O trwałości i jakości inwestycji w bardzo dużej mierze decydują warunki techniczne, jakie zostały zapewnione przy budowie, czy modernizacji budynku. Ze względu na choćby specyfikę klimatu, zmienność temperatur i dużą wilgotność powierzchnie ścian i podłóg są narażone na ciągłe oddziaływanie szkodliwych czynników. Odporność na przenikanie wody ma ogromne znaczenie. Pozwala między innymi na zminimalizowanie ryzyka związanego z ewentualną awarią lub całkowitym zniszczeniem instalacji. Wilgoć nagromadzona w ścianach, podłogach, czy stropach budynków bardzo często prowadzi do pogorszenia trwałości budynków, korozji, zniszczenia powierzchni i instalacji.

Niestety stosowanie doraźnych i nieodpowiednich rozwiązań z wykorzystaniem pianki poliuretanowej, kitu lub innych uszczelniaczy doprowadza wręcz do pogorszenia się sytuacji i przyspieszenia uszkodzeń. Tym samym skutkuje to koniecznością przeprowadzenia bardzo kosztownego remontu i gruntowną wymianą uszkodzonych instalacji i materiałów.

Przyczyny wnikania wody

Jedną z najczęściej występujących przyczyn wnikania wody i wilgoci do wnętrza budynku są przejścia przewodów instalacyjnych przez przegrody budowlane. Zawilgocenie wnętrza budynków i przenikanie wody do instalacji są główną przyczyną awarii i zatrzymania ciągłości dostaw energii elektrycznej, gazu oraz wody w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest już na etapie budowy obiektu zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które zagwarantują uszczelnienie instalacji i zabezpieczenie budynku lub pozostałych powierzchni użytkowych przed zaleganiem i przenikaniem wilgoci.

Wodoszczelne przejścia instalacyjne

Aby jak najskuteczniej zagwarantować w obiekcie budowlanym szczelność instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej oraz zabezpieczyć budynek przed bezpośrednim przeciekaniem wody najlepiej od razu stosować takie komponenty instalacji, które spełniają najwyższe standardy szczelności. Najbardziej nowoczesnym i jednocześnie niezawodnym rozwiązaniem w zakresie uszczelniania obiektów budowlanych jest zastosowanie wodoszczelnych przejść instalacyjnych KRASO®.

Zaawansowane technologicznie komponenty dostępne w ofercie KRASO® to nie tylko wynik intensywnej pracy technologów i inżynierów, ale również rezultat dążeń popartych 40 letnim doświadczeniem w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla branży budowlanej. Zastosowanie innowacyjnych produktów gwarantuje szczelność przejść instalacyjnych przez przegrody budowlane dla wody o ciśnieniu do 7 bar. Wśród nowatorskich produktów KRASO® znajdują się między innymi wysokiej jakości odpływy powierzchniowe, które umożliwiają odprowadzenie wody i ścieków z powierzchni podłóg, tarasów, dachów i parkingów przy wydajności do 4,3 l/s. Ponadto dla zapewnienia najwyższej szczelności instalacji zaleca się zastosowanie wodoszczelnych przepustów rurowych, przepustów kablowych, rur osłonowych oraz wkładów uszczelniających. KRASO® oferując wysoką jakość swoich produktów nie tylko spełnia wymagające standardy i normy dotyczące szczelności przejść instalacyjnych, ale jednocześnie gwarantuje możliwość łatwego montażu i dostosowania innowacyjnych rozwiązań do wszystkich, nawet nietypowych potrzeb klienta.

 

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: