Osoby, które zgubią się na lotnisku w Amsterdamie będą mogły liczyć na pomoc robota.

Amsterdamskie lotnisko Schiphol jest jednym z największych lotnisk w Europie. Przewija się przez nie około 52 miliony pasażerów na rok. Nagminnie powtarzają się sytuacje, gdy podróżni mają problem z odnalezieniem właściwej drogi. Stąd wziął się pomysł na skorzystanie z pomocy naukowców z Uniwersytetu Örebro. Naukowcy opracowali robota, który nosi imię Spencer.

Robot wyposażony jest w mapę lotniska, lecz większa część informacji przestrzennej pochodzi z jego własnych ustaleń - maszyna porusza się oraz dokonuje laserowych pomiarów odległości od napotkanych obiektów. Jest to koniecznością z uwagi na stale zmieniające się położenie poszczególnych elementów na lotnisku, takich jak barierki czy wózki.

Gdy jakiś pasażer nie będzie potrafił znaleźć drogi, Spencer zaprowadzi go do właściwej bramki. Maszyna testowana jest od poniedziałku 30 listopada, jeśli przez tydzień testów robot sprawdzi się, maszyny dołączą do ekipy lotniska.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: