Wszyscy mieszkańcy większych miast świetnie potrafią zdefiniować to odczucie, gdy potrzebujemy chwili oddechu od miejskiego rwetesu i tęsknimy za spotkaniem z naturą. Szczęśliwie, w Polsce jest co niemiara pięknych skwerów i zieleńców, które oferują ucieczkę od miejskiego smogu i umożliwiają odetchnięcie w sąsiedztwie zieleni. W tym materiale przedstawimy kilka swoiste miasta Polski, i wyjawimy ich przecudowne miejskie oazy.

Lublin, uznany jako "miasto ogrodów", proponuje sporo uroczych miejsc do odpoczynku. Przykłademnajsłynniejszych parków jest Park Saski, który rozciąga się na ponad 40 hektarach. Istnieje w tym miejscu niezwykły staw, barwne kwiaty i soczyste gazony, gdzie można zaplanować piknik lub ot tak spocząć na łonie przyrody. Ogród Saski dodatkowo słynie z powodu rozmaitości roślin, fontann i tarasów widokowych.

Stolica Polski oferuje wiele bajecznych ogrodów miejskich, z których najbardziej słynny to Łazienki Królewskie. To zacisze, gdzie przyroda i architektura zbliżają się w zgodzie. W samym środku skweru znajduje się Pałac na Wyspie, obrazkowy budynek z ładnym gazonem dookoła niego. Przechadzając się po ogrodzie miejskim, można natknąć się pawie, podziwiać tajemnicze ścieżki i cieszyć się widokiem na stawy i mostki. To zachwycające miejsce na poetyczny spacer, bądź też piknik w otoczeniu natury.

Główne Miasto Wielkopolski słynie z Parku Cytadela, który jest cudownym miejscem na wyciszenie i medytację. Znajduje się w tym miejscu dawny fort, obszary zielone, jak również staw, który przyciąga liczne ptactwo. Park Cytadela stanowi ukochane zacisze zakochanych par, biegaczy i cyklistów. Na dodatek, można tam dodatkowo odwiedzić Palmiarnię, gdzie nasadzono masa egzotycznych roślin, kreując tropikalny klimat.

Kraków, jedno z najcudowniejszych miast w Polsce, oferuje multum czarujących parków. Wśród nich wskazane jest wtrącić o Plantach, które tworzą zieloną aleję okalającą Stare Miasto. To kapitalne miejsce na spacery, wypoczynek na ławeczce, bądź też poczęstunek w cieniu drzew. Kolejnym godnym polecenia zakątkiem jest Park Jordana, który posiada rozmieszczone na swoim terenie zbiorniki wodne, fontanny, altanki i mnogie rzeźby, tworząc klimat sielskiego skweru.

Miejskie enklawy są niezrównanym elementem życia miejskiego. Dostarczają nam okazję odłączenia się od powszedniości i zanurzenia się w przyrodzie. Obojętnie, czy jesteś lokatorem Koziego Grodu, Warszawy, Poznania, czy Krakowa, niewątpliwie odszukasz piękne skwery i zieleńce, które zagwarantują Ci doskonałe momenty odpoczynku i odprężenia. Powinno się używać tych zakamarków, aby utrzymać równowagę między miejskim stylem egzystowania, a obcowaniem z naturą.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: