Mieszkanie we wspólnocie - zalety i wady

Obecnie spora ilość świeżo stawianych mieszkań bywa zarządzanych przez wspólnoty. Za to jeżeli ktoś decyduje się nabyć mieszkanie z rynku wtórnego z dużym prawdopodobieństwem może trafić na spółdzielnię mieszkaniową.

Zasadniczą wartością wspólnot mieszkaniowych są niskie opłaty. Wypływa to z faktu, iż w odróżnieniu od spółdzielni pobierane tu opłaty za administrację są nieduże. Wspólnoty zatrudniają zazwyczaj minimalną ilość pracowników a dodatkowo, jeśli zarząd nie sprawdza się w swojej pracy, rezydenci mogą taką osobę odprawić. Oszczędności wynikają również z tego, iż w pierwszych latach istnienia budynków mieszkalnych nie płaci się nic na fundusz remontowy albo płaci się bardzo niewiele.

Warto jednak pamiętać o tym, iż wspólnoty mieszkaniowe mają także swoje wady. Wszelkie zmiany muszą być zaaprobowane większością głosów. W rezultacie nierzadko nie udaje się na przykład zmienić beznadziejnej ekipy konserwatorów, gdyż większość mieszkańców mimo wszystko głosuje za tym, by było niedrogo. Czasem dla dobra mieszkańców należy podjąć pewne mało popularne decyzje, jak likwidacja miejsc parkingowych dla placu zabaw bądź zieleni i we wspólnotach często się to nie udaje. W przypadku spółdzielni taka decyzja byłaby narzucona z góry.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: