Wszystko co powinieneś wiedzieć o koszatniczkach

Które zwierzęta domowe pojawiają się w naszych domach najczęściej? Obok kotów oraz  psów naszymi pupilami często są gryzonie. Sklepy zoologiczne obecnie oferują nam nam coś więcej niż wyłącznie chomiki oraz myszki. W związku z tym w gronie naszych pupili pojawiła się koszatniczka – ujmujący gryzoń który pochodzi z dalekiego Chile. Koszatniczki oczarowały uczucia Polaków swoim wizerunkiem a także łatwością hodowli. Choć nie jest to gryzoń zanadto wymagający, to jak każde zwierzę potrzebuje odpowiedniego postępowania ze strony człowieka. Jak wobec tego należy dbać o koszatniczkę?

Koszatniczka wymaga przede wszystkim własnego kąta. Sklepy zoologiczne, mając na uwadze rosnące zainteresowanie gryzoniami, oferują coraz więcej wygodnych klatek, w jakich gryzonie mają zapewnione właściwe warunki. Miejmy na uwadze, iż koszatniczka musi posiadać klatkę przystosowaną wielkością do swych potrzeb, nie powinna to być za mała klatka dla gryzoni, pokuśmy się o wielopoziomową klatkę, w której zmieszczą się gałęzie, po których koszatniczka lubi się wspinać.

Bardzo istotna będzie także odpowiednia dieta. Roślinożerne koszatniczki kochają te mieszanki, które wyprodukowano z myślą o nich. Suchy granulat, ziarna zbóż jak również trawa – takie menu to podstawa dla koszatniczek. Koszatniczki muszą posiadać też nieprzerwany dostęp do siana dla gryzoni oraz oczywiście do świeżej wody. Koszatniczkom nie należy podawać też cukru pod żadną postacią.  

Jadłospis i klatka to nie komplet. Odpowiednie zabawki to dodatkowa istotna sprawa. Energiczne z natury koszatniczki wymagają ruchu, w związku z tym ich wybieg musi mieć nie tylko odpowiednie wymiary, ale również akcesoria. Na ogół będzie to duża karuzela.

Prócz systematycznego czyszczenia klatki niezwykle ważne jest również zabawa z koszatniczką poza klatką. Dzięki temu zdoła ona swobodnie pobiegać, co w przypadku tak żywego gryzonia jest sprawą nader ważną. Każdy kto chciałaby utrzymywać koszatniczkę w swoim mieszkaniu powinien również pamiętać o jednym. Koszatniczka wprawdzie nie jest zbyt trudnym lokatorem, za to może skomplikować żywot hałaśliwością. Obgryzanie prętów lub gałązek, gonienie po klatce oraz w kołowrotku przez niemal całą dobę – z takimi odgłosami musisz się liczyć w momencie, kiedy sprowadza się do mieszkania koszatniczkę. Chociaż głośna i energiczna, stanie się bardzo zajmującym przyjacielem w naszym mieszkaniu, a podglądanie jej podczas zabawy zdoła wywołać mnóstwo uciechy.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: