Nastały nowe czasy. Ciężko by sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez nowoczesnych rozwiązań. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu upał utrudniał życie ludziom którzy pracowali zarówno w biurach jak i rezydentów przede wszystkim poddaszy, gdzie temperatury potrafią być nieludzkie.

Z pomocą przychodzi wówczas klimatyzacja. Klimatyzator to urządzenie które funkcjonuje na zasadzie pompy ciepła. Dobry klimatyzator umie zarówno chłodzić latem jak i nagrzewać zimą nasze pomieszczenia. Klimatyzacja zdoła także poradzić sobie ze zbyt dużą wilgotnością w pomieszczeniach. Klimatyzator może być zarówno rodzaju split oznacza to taki którego jednostka wewnętrzna instalowana jest na ścianie albo sufitowy lub kasetonowy czyli taki montowany na suficie. Istnieje jeszcze trzeci typ klimatyzatorów czyli kanałowe. W takim modelu jednostka wewnętrzna jest gdzieś ukryta, najczęściej między podwieszanym sufitem a stropem budynku. Powietrze w tym rozwiązaniu dystrybuowane jest do wielu pomieszczeń za pomocą izolowanych termicznie przewodów. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Nie bez różnicy będzie też koszt każdego z systemów. Najmniej zapłacimy za klimatyzację wariantu split ale jest najgłośniejsza a także najmniej estetyczna. Średnia półka cenowa to klimatyzator sufitowy, jest cichszy i lepiej się prezentuje. A najdroższa jest kanałówka, bowiem prócz urządzenia potrzeba rozprowadzić kanały pobierające ciepłe oraz wydmuchujące zimne powietrze.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: