Mogłoby się wydawać, że kobiety idealnie pasujące do funkcjonującego dzisiaj kanonu piękna bez najmniejszego problemu mogą znaleźć partnera czy miłość. Warto jednak uświadomić sobie, że z pewnych przyczyn psychologicznych niektóre piękne kobiety bywają samotne. Dlaczego tak się dzieje?

Piękne kobiety mogą cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem. Mogłoby się dlatego wydawać, że mogą znaleźć sobie partnera jak gdyby "na zawołanie". Problem jednak tkwi w tym, że niektóre piękne kobiety są samotne. Co jest źródłem takiego stanu rzeczy?

Kilka przyczyn

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie da się wskazać jedynego źródła samotności pięknych kobiet. Psychologiczne zachowania społeczne człowieka są na tyle skomplikowane, że praktycznie nic nie ma jedynie pojedynczego źródła. W przypadku samotności atrakcyjnych kobiet może to być między innymi zmęczenie porażkami i niepowodzeniami w poprzednich związkach. Nie da się ukryć, że piękne kobiety przyciągają uwagę wielu mężczyzn, którzy mniej lub bardziej są dla danej kobiety odpowiedni – ryzyko niepowodzenia związku jest tutaj jak gdyby wyższe.

Jako drugie źródło można wymienić zmęczenie, ale tym razem mężczyzn. Co oczywiste, atrakcyjne kobiety są obiektem flirtu i podrywu wielu facetów, bez względu na to, czy dana kobieta jest w związku czy nie. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy partner atrakcyjnej kobiety jest po prostu zmęczony ciągłą rywalizacją z innymi – nawet jeśli jego partnerka nie daje jakichkolwiek powodów do zazdrości. Kobieta może być podrywana przez mężczyzn stosujących na przykład teksty na podryw nawet w obecności swojego partnera.

Trzecim źródłem może być po prostu wybór innej ścieżki życiowej. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na rozwój zawodowy i karierę – często bywa również tak, że tych dwóch sfer życia nie da się najzwyczajniej w świecie połączyć. Kobiety, które wybrały rozwój zawodowy często nie mają również czasu na poznawanie nowych osób, co skutecznie utrudnia, a niekiedy i uniemożliwia, zainicjowanie głębszych relacji z drugą osobą.

Aspekty psychologiczne

Należy zatem przyznać, że samotność atrakcyjnych kobiet może być wynikiem albo po prostu wyboru, albo psychologicznych aspektów. Podsumowując, taki stan ma wiele źródeł i nie sposób wskazać tylko jednego. Oczywiście jest ich o wiele więcej niż trzy; pierwsze źródło dotyczy niepowodzeniami poprzednich związków, drugie – zmęczeniem rywalizacją, a trzecie to po prostu wybór innej ścieżki życiowej.

Warto jednak wspomnieć, że często źródła te są mocno zindywidualizowane i zależą od kobiety; takich aspektów jak między innymi jej osobowości czy podjętych decyzji. Psychologiczne aspekty mają więc tutaj bardzo duże znaczenie. Na końcu należy dodać, że nie w każdej sytuacji źródła te muszą się sprawdzić – jak już zostało wcześniej wspomniane źródła te zależą od indywidualnych cech charakteru kobiety czy jej partnera. Nie ulega jednak wątpliwości, że niektóre bardzo atrakcyjne kobiety borykają się z samotnością.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: