Nie są typowymi dodatkami, mogą budzić kontrowersje, dlatego trzeba odwagi, by po nie sięgać. Rekwizyty dekoracyjne rzadko goszczą w domach Polaków, zwykle na krótko i tylko przy okazji świąt. Takim rekwizytem jest chociażby dynia na Halloween czy serduszka na walentynki. W tym artykule przekonamy Cię jednak, że po rekwizyty dekoracyjne warto sięgać częściej i zaprzyjaźnić się z nimi na dłużej.

Wyrazisty element we wnętrzu 

Rekwizyty dekoracyjne mają niezwykłą moc. Z jednej strony natychmiast przykuwają uwagę, a z drugiej tworzą estetyczne tło dla innych elementów wystroju. Ich głównym zadaniem jest nadanie wnętrzu charakteru – nowoczesnego, klasycznego, eleganckiego, industrialnego, skandynawskiego czy jakiegokolwiek innego. 

Z czym kojarzą Ci się rekwizyty? Oczywiście z teatrem i to jest bardzo dobry trop. Zauważ, że to dzięki rekwizytom możesz z łatwością wczuć się w wydarzenia na scenie i umiejscowić je w konkretnym kontekście, nawet jeśli nie znasz tekstu literackiego. Ten sam efekt wykorzystuje się w designie prywatnych wnętrz. 

Rekwizyty natychmiast zdradzają, „co autor miał na myśli”. Jeśli ustawisz w salonie choinkę, to wszyscy wiedzą, że szykujesz się do Bożego Narodzenia. Jeśli będzie to gdański kredens, podkreślisz swoje przywiązanie do elegancji i klasyki. Tak właśnie działają rekwizyty. 

Mieszkanie, nie muzeum

Wiesz, dlaczego większość ludzi boi się stosować rekwizyty dekoracyjne i poprzestaje na sztampowych, „bezpiecznych” dodatkach, które są masowo sprzedawane w marketach budowlanych i wnętrzarskich? Powód jest prosty: chodzi o strach przed osiągnięciem muzealnego efektu. 

Te obawy są jak najbardziej uzasadnione. Nieumiejętne dobranie rekwizytów zniweczy cały zamysł dekoracyjny. Wnętrze zacznie przypominać muzeum, a w najgorszym wypadku tanią wystawkę rodem z amerykańskich wyprzedaży garażowych. Jak tego uniknąć?

Najważniejsze jest posiadanie planu. Zastanów się, w jakim stylu czujesz się najlepiej, a następnie wytypuj kilka rekwizytów, które idealnie pasują do tego designu. W zupełności wystarczy umieszczenie 2-3 przedmiotów w pomieszczeniu, które od razu przyciągną wzrok i nie pozostawią wątpliwości, jaki był Twój zamysł stylistyczny. 

Rekwizyty dekoracyjne także na ścianę

Niezmiennie proponujemy fototapetę. Jest to chyba najłatwiejszy i najtańszy sposób na błyskawiczne odmienienie wystroju wnętrza i dodanie mu wyrazistości. Fototapeta na zamówienie pozwoli Ci wprowadzić do pomieszczenia dokładnie taki styl, jakiego oczekujesz, w dodatku bez konieczności przeprowadzania uciążliwego i kosztownego remontu. 

Fototapeta jest tak wyrazistym rekwizytem, że radzimy na niej poprzestać i nie uzupełniać jej kolejnymi ozdobami nawiązującymi do tego samego stylu. Czyli: jeśli chcesz osiągnąć we wnętrzu efekt naturalności i zdecydujesz się na fototapetę przedstawiającą łąkę, to nie umieszczaj na meblach 10 wazonów z polnymi kwiatami. 

Rekwizyty dekoracyjne, w odróżnieniu od zwykłych dodatków, o wiele bardziej rzucają się w oczy. Trzeba więc naprawdę uważać z ich stosowaniem, ponieważ łatwo można przekroczyć cienką granicę między estetyką a kiczem. Wybrany rekwizyt powinien czytelnie nawiązywać do stylu wykończenia i nie sprawiać wrażenia, jakby znalazł się w pomieszczeniu przypadkowo.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: