Pranie ekstrakcyjne (zwane również praniem niskopieniącym) służy do usuwania zabrudzeń z dywanów, wykładzin tekstylnych oraz mebli tapicerowanych. Polega na natryskiwaniu pod ciśnieniem roztworu wody i środków czyszczących, a następnie odessaniu płynów w celu wysuszenia powierzchni. W ten sposób można skutecznie rozpuścić i usunąć nawet trudne plamy, bez ryzyka przemoczenia powierzchni. Jakich środków używać do prania ekstrakcyjnego?

Charakterystyka środków do prania ekstrakcyjnego

Środki do prania ekstrakcyjnego to niepieniące preparaty, które służą do usuwania plam i zabrudzeń z czyszczonych powierzchni. Są produktami profesjonalnymi, które można stosować w obiektach biurowych, przemysłowych, jak też w obiektach użyteczności publicznej.

Ich zalety to:

  • neutralizowanie przykrych zapachów dzięki zawartości specjalnych składników,
  • usuwanie brudu i plam z głębszych warstw tkaniny,
  • pielęgnowanie i ożywianie kolorów,
  • skuteczne działanie nawet w zimnej i twardej wodzie,
  • możliwość używania we wszystkich typach urządzeń czyszczących metodą ekstrakcyjną.

Rodzaje środków do prania ekstrakcyjnego

Wyróżnia się dwa rodzaje środków do prania:

  • środki do wstępnego rozpuszczania brudu, tzw. prespray-e,
  • detergenty ekstrakcyjne o właściwościach czyszczących, odtłuszczających i zapobiegających ponownemu osadzaniu się brudu.

Na każdym środku przedstawione są dokładne zalecenia odnośnie do stosowania preparatów, a przede wszystkim stopnia, w jakim należy je rozcieńczyć. Przed użyciem produktów do czyszczenia należy zawsze sprawdzić, w jaki sposób zadziałają na czyszczoną powierzchnię, nanosząc środek w niewidocznym miejscu. Jeżeli powierzchnia jest silnie zabrudzona, można zwiększyć stężenie produktu, również uprzednio sprawdzając trwałość kolorów.

Produkty do prania ekstrakcyjnego dostaniemy w hurtowniach chemicznych, również internetowych. Warto zapoznać się z ich ofertą i wyposażyć się w środki, które pomogą w utrzymaniu czystości.

Czy warto stosować prespray do prania ekstrakcyjnego?

Jakie są korzyści ze stosowania środków do wstępnego rozpuszczania brudu? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z Hurtowni Chemicznej, zajmującej się sprzedażą profesjonalnych środków czystości: "Jednoetapowe pranie ekstrakcyjne nie zawsze gwarantuje sukces. Aby usunąć naprawdę mocne zabrudzenia, należy zwiększyć stężenie środków lub zastosować prespray-e, które natryskujemy na czyszczoną powierzchnię i pozostawiamy na niej przez jakiś czas. Prespray trzymamy na zabrudzonej powierzchni przez kilka, kilkanaście minut, a następnie przechodzimy do prania ekstrakcyjnego. W ten sposób usuniemy najmocniejsze zanieczyszczenia bez szkody dla czyszczonej powierzchni".

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: