Technologia idzie obecnie bardzo do przodu, dawniej mogliśmy marzyć o czymś takim jak: odkurzacz robot, czy też taki, który ma dodatkową opcję mycia podłóg. Jednakże, najbardziej znanym i wygodnym urządzeniem w większości domów oraz lokali gastronomicznych są zmywarki.

Jeśli chodzi o osoby, które mają własną firmę w branży gastronomicznej i nie tylko, to również mogą zapomnieć przeważnie o tym, aby zatrudniać człowieka na zmywak. Tutaj również pomyślano o tej kwestii, ponieważ w sklepach internetowych znajdziesz mnóstwo ofert zmywarek gastronomicznych, które mają wiele opcji. Są odpowiednie dla barów, restauracji, do firm cateringowych, ponieważ jak nam już wiadomo, mają największe zapotrzebowanie jeśli chodzi o zużywanie i mycie naczyń.

Zanim jednak zdecydujesz się na kupno takiej zmywarki, warto rozważyć kilka ważnych kwestii, które wspomogą Ci w wyborze tej odpowiedniej dla swojej firmy. Od samego wyboru, można dostać zawrotu głowy, nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ niemal wszystkie są przeznaczone do każdego typu oczekiwań dla klienta.

Jeśli jesteś przed zakupem, zastanów się:

 • Na jaką skalę będziesz myć naczynia?
  Jest to szczególnie ważne, ponieważ jest różnica pomiędzy barem, a hotelem, w którym gości jest zdecydowanie więcej.
 • Jaki chciałbyś mieć rozmiar zmywarki?
  Trzeba być tak samo przygotowanym metrażowo, tak jak na inne, niezbędne meble, które posiadasz w swoim lokalu. Jeśli oczekujesz tej mniejszej, to idealnie się sprawdzi np. zmywarka gastronomiczna kapturowa, natomiast jeśli tej dużej, to ta, która ma transport koszowy i taśmowy.
 • Zastanów się również, co będziesz głównie myć?
  Jeżeli będą to delikatne szkła, przeznaczone typowo dla baru, to postaw na zmywarkę podblatową, która dodatkowo w szybkim tempie je umyje i nada odpowiedniego blasku. Jeżeli jednak chcesz myć niemal wszystko, ponieważ jesteś właścicielem baru, to dla garnków, talerzy, sztućców odpowiednim wyborem będzie zmywarka uniwersalna gastronomiczna.

Jak już sami zdążyliśmy zauważyć, każda specjalność zawodowa, ma dostosowane zmywarki do odpowiednich naczyń. A zatem, rodzaje tych sprzętów zależy od branży:

 • - małe bistro, bądź restauracja na niewielką ilość stolików - możesz kupić zmywarkę kompaktowa gastronomiczna uniwersalna, poradzi sobie z talerzami, ze szkłem i z talerzami.
 • fast food - niezbędna będzie tutaj szybkie mycie naczyń, więc dwie zmywarki przemysłowe będą bardzo dobrą inwestycją - kapturowa, oraz taka do garnków. Dzięki temu, szybciej zrealizujesz zamówienia, zapewniając klientom czyste talerze.
 • bar - zmywarki gastronomiczne do szkła.
 • piekarnia, lub cukiernia - przyda się zmywarka do garnków i do naczyń przeznaczonych typowo na pieczenie, czyli tace i blachy. Z łatwością usunie niezbędny tłuszcz i przypalone resztki jedzenia.

Zmywarka uniwersalna gastronomiczna w porównaniu do tej zwykłej różni się tym, że ta domowa posiada jedną komorę do mycia z dwoma koszami, środki myjące dozujemy ręcznie, a oczekiwanie na umycie naczyń wynosi najkrócej od 30 - 90 min. Najwyższa temperatura to 60 stopni, ma dwa ramiona myjące, natomiast zużycie wody na jeden cykl wynosi od 11l do 20 l. Natomiast gastronomiczna uniwersalna posiada komorę wyparzania jak również mycia. Czas mycia wynosi od 120 - 180 sekund, zmieści się tam nawet 400 talerzy, środki czystości są dozowane automatycznie, a jeden cykl mycia zużywa ok. 3l wody. Ceny wahają się pomiędzy 3 - 12 tys. złotych, w zależności od firmy. Największy wybór zmywarek uniwersalnych znaleźć można w sklepie https://ngastro.pl/1059-zmywarki-uniwersalne warto zapoznać się z tą ofertą.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: