Jak co roku, gdy zaczyna się zima pojawia się ciągle to samo zapytanie, dokąd można spędzić ferie zimowe. Nie ulega wątpliwości, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, wypada wobec tego dobrze opracować ten czas, by nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w aktywny i interesujący sposób. Jak więc zorganizować ferie zimowe, dokąd wyjechać z dziećmi, by w pełni wykorzystać z czasu wolnego?

Przeważnie jako pierwszy pomysł w rodzinie pojawia się temat wyjazdu w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza opcja dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach prawie zawsze leży pokrywa śnieżna, a sam klimat górski sprzyja utrzymaniu dobrych warunków do jazdy na nartach, czy snowboardzie. Ferie w górach to inicjatywa nie jedynie dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz również dla wszystkich, którzy wiedzą, iż na naukę zawsze jest czas. W wszystkim tatrzańskim i sudeckim kurorcie funkcjonują wypożyczalnie sprzętu. Można także łatwo skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To naprawdę piękne, rozbudowane trasy, lecz należy się spodziewać się również, że są one mocno przepełnione. Wobec tego wskazane jest też zastanowić się Krynicę, Wisłę, czy też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, czy Austrii są istotnie ogromne i słyną z nadzwyczaj długich i dobrze utrzymanych tras narciarskich. Kurorty proponują atrakcje nie jedynie dla narciarzy i snowboardzistów. Można także skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, czy też należycie przygotowanych lodowisk. Wielokrotnie w pobliżu znajdują się także ośrodki Spa, lub termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko ogromną radością, lecz i wzmocnieniem odporności.

Jeżeli jednak kogoś znudziły atrakcje w górach, może wyruszyć ferie zimowe na Mazurach albo w okolicach Puszczy Białowieskiej. Warto jest specjalnie skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, gdyż nie licząc pysznego, zdrowego wyżywienia przeważnie oferują bezmiar innych atrakcji, dzięki którym zajmująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, poszukiwanie tropów zwierząt, bądź też spotykanie na swojej drodze żubra, lisa, czy zająca, to za każdym razem fascynujący wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Bardzo w wielu przypadkach jest szansa zorganizowania kuligu, czy też ogniska w określonym miejscu. W okolicach Białowieży są również szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne wspomagają w organizacji nie tylko takich rozrywek, lecz także oferują uczestnictwo w rozlicznych warsztatach artystycznych albo popularno-naukowych. Z pewnością czas spędzony wśród inspirujących osób będzie atrakcyjny i owocny.

Ferie nad morzem poniektórym nieprawidłowo mogą się kiepsko kojarzyć. Ale tak tak naprawdę to nadzwyczaj atrakcyjna inicjatywa, niekoniecznie prowadzona dla amatorów morsowania. Morze wygląda rewelacyjnie i magicznie o każdej porze roku, a opustoszałe, rozległe plaże zachęcają do spacerowania. mnóstwo ośrodków wypoczynkowych i hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje oferty właśnie pod kątem ferii zimowych. Są aranżowane różne wieczorki tematyczne, zabawy na basenach, w centrach rozrywki, lub salach kinowych. Rodzice mogą liczyć na chwilę zacisznego relaksu w saunie, czy Spa, w trakcie gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to oferta w szczególności dla tych, którzy preferują w mniejszym stopniu sportowej aktywności, lecz chcą spędzić czas również zdrowo i przyjemnie.

W ostatnim czasie Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy za granicą, zwłaszcza w ciepłym klimacie. To możliwość zdecydowanie dla tych z bardziej obfitym ortfelem, jednakże powinno się pamiętać, że dużo hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże zniżki na dzieci, czy też całkowicie zwalnia z zapłat za nie. Wyjazd na ferie do ciepłego kraju to w rzeczywistości fascynująca oferta dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakże po to, by faktycznie schwycić trochę ciepłych promieni słonecznych, powinno się się wybrać trochę dalej. Najchętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, lub Meksyk. Wyruszamy również ochoczo do Tajlandii, czy na Dominikanę. Warto jednak pamiętać, że do takiego wyjazdu wypada się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W w trakcie pandemii w rozmaitych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami na odnośnie wszystkich regulaminów sanitarnych obowiązujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani dotkliwych niespodzianek, ani rozczarowania.

Ferie zimowe można spędzić wobec tego w istocie w najrozmaitszy sposób. Nade wszystko jednak wskazane jest pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas na pewno spędzimy wolny czas najlepiej.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: