Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Żenada, brak zrozumienia, egoizm albo rozmyślanie schematami. Lepiej jest zamykać oczy na istniejące problemy, zwłaszcza, gdy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest problemem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są dogłębnie zakorzenione w często powiązanych ze sobą uwarunkowaniach ekonomicznych, psychologicznych, bądź kulturowych. Lekceważenie przemocy w rodzinie, niedostatek aktywnego poparcia ze strony społeczeństwa sprawia, że zagadnienie stale się zwiększa i powoduje nieodwracalne krzywdy.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko zwraca atencjęna obecność problemu przemocy w rodzinie, lecz przede wszystkim pokazuje drogę szukania pomocy dla rodzin dotkniętych przemocą.

Akcja „przeMoc w rodzinie” ma swój przejaw między innymi w spotach telewizyjnych emitowanych w TVN. Oprócz tego włączony został specjalny numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 oraz czat online czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Darmowej pomocy i rady osobom poszkodowanym udostępniają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy oraz doradcy zawodowi. Można także zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” adresowany jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Ale ma on również za zadanie uwrażliwić społeczność na to niszczycielskie zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego sygnału ręką „Pomóż mi”, który jest potajemnym znakiem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to niejednokrotnie jedyny sposób wzywania o pomoc, jaki ofiara przemocy w ogóle może przekazać. Osoba, która jest obserwatorem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób potajemny szczególnie dla sprawcy przemocy, poinformować policję o tym zdarzeniu. Prędka i zdecydowana odzew może uratować komuś zdrowie bądź nawet życie. „Dowiedz się, działaj” informuje hasło projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udziela kompletnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze czynny udział w propagowaniu tej inicjatywy.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: