Dla wielu z nas ostatnie lata były raczej dotkliwe. Lecz okazało się, że Polacy są jednakowoż przewidującym i przedsiębiorczym narodem. Właśnie zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych oraz racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na czas przyszły doprowadziły, że w branży budowlanej nastał następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, lecz dodatkowo potrzebną i rentowną inwestycją.

W dzisiejszych czasach mnogość inwestycji rozpoczętych w minionych dwóch latach, jest już na etapie ostatecznego dopieszczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, jakie trzeba pokazać w urzędzie w sprawie odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu uwzględnia się również aspekt bezpieczeństwa korzystania schodów, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz stosowne kodeksy unijne charakteryzują zasadność umocowania balustrady w sytuacji, kiedy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z obu stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą stosuje się w podobny sposób w przypadku antresoli, balkonów, loggi jak również tarasów.

W tej chwili branża architektury wnętrz jest naprawdę aktywna i energiczna, że udaje się z powodzeniem dostosować design schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne nastawienie do stylu wykończenia domu nie koliduje z alternatywami zamontowania ciekawej wizualnie i wygodnej balustrady. W współczesnych projektach dominują przede wszystkim elementy stworzone ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w wypadku odniesienia się do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Aby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko funkcję ochronną, ale także była gustownym elementem podkreślającym charakter wnętrza powinno się wyselekcjonować odporne i solidne materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieli pełne przekonanie, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale i wyjątkowo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź też pełny system, który obejmuje wszystkie niezbędne fragmenty balustrady. Kupno pełnego, gotowego systemu montażu balustrady jest opcją optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada bardzo pociągająco. Ten aspekt jest szczególnie istotny, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Warto zatem poszukać takiej oferty na rynku, która przedstawi właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad schodowych. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w w intrnecie, gdzie zaprezentowany jest rozległy wybór balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości i spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą zatem być z powodzeniem stosowane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto w związku z tym pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, dlatego że rozwijają przed nami alternatywy swobodnej, dobranej do naszego stylu i budżetu aranżacji naszego wnętrza.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: