W trakcie wakacji możemy bawić się znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ciepła pogoda oraz wyższe temperatury zachęcają do zabaw w plenerze. Przeważająca większość maluchów preferuje dynamiczne gry ruchowe na świeżym powietrzu. Beztroski czas spędzony na w ogródku lub w parku, trenowanie zręczności i integracji sensorycznej to bez wątpienia znaczące wartości letnich aktywności. Jednakże dzieci nie lubią się zanudzać, należałoby inicjować rozmaite zabawy, żeby inspirować je do ruchu. Powinno się więc skorzystać z łagodnej pogody, lecz jeśli nie masz pomysłu na to, w jaki sposób spędzać czas z dzieckiem w trakcie urlopu, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Kto mnie schwyta?

Kto z nas nie wspomina ganianego z czasu dzieciństwa? To stale stanowi numer jeden pośród gier na świeżym powietrzu. Maluchy kochają biegać. To nie wyłącznie duża uciecha, lecz również ćwiczenia kondycyjne. Trenowane są mięśnie nóg, poprawia się sylwetka, koordynacja ruchowa i gibkość. Naturalnie opiekun w większości wypadków daje się pochwycić, ale najistotniejszy jest wyraz radości i beztroskie pokrzykiwania. Standardowego berka można nieznacznie urozmaicić. Jednego dnia dołączmy fanty w formie czapeczki albo chusteczki, natomiast kolejnego zabawmy się w słup soli. Dalej wskazane jest zaprosić do Baba Jaga patrzy. Zaś w następnych dniach zaproponujmy, że ścigamy się skacząc, niczym żaba, albo galopując i parskając, niczym koń. Maluchy posiadają bardzo mocno zaakcentowane poczucie konkurencji, dlatego bieg do mety to następna wyborna inicjatywa.

Rzucamy do celu

Brzdące ubóstwiają gry w piłkę. Może to być tradycyjne podrzucanie i chwytanie. Ale wskazane jest także zaoferować rzut do celu. Ustawmy koszyk w niedalekiej odległości bądź rozłóżmy krąg z wstążki względnie paska. brzdąc ćwiczy wtedy nie jedynie mięśnie, lecz także kształtuje precyzję i skupienie. Piłkę można także kopać do bramki typowo nogą lub toczyć po ziemi wykorzystując do tego kij czy też szpadelek. Można też przenosić piłkę między kolanami lub pod pachą. Przy sposobności zabaw z piłką u malucha kształtuje się także koordynacja ruchowa. Ponadto ustawiając kręty tor z kręgli czy też innych rzeczy możemy spotęgować ów proces.

Pokonywanie różnych przeszkód

Jeżeli twój maluch niezwykle prędko się nudzi stereotypową zabawą, zaproponuj mu różnorodny tor przeszkód. Atrakcyjność takiej frajdy właśnie polega na tym, że opiekun może wykorzystać wszystko, co posiada. Rozkłada się rozliczne zapory i planuje przestrzeń do ich pokonywania. Dlatego też warto zastosować rowerek czy gumowego skoczka, którego tak uwielbiają maluchy. Wystarczy, że ustali się metę na końcu trasy. Dmuchane zwierzątka do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy idealnie. Są miękkie i odporne, a w dodatku nadzwyczaj bezpieczne. Maluch może pokonać fragment trasy biegnąc, część skacząc na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzaka. na ostatek przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na porę zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, czapkę na głowę i krem przeciwsłoneczny.

skoczki gumowe hoppimals

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: