Kiedy zbliżają się wakacje zazwyczaj ogarnia nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Chcemy zorganizować wszystkie atrakcje turystyczne, czasem śledzimy mapy i katalogi biur podróży. Lecz gdy już zdołamy wybrać atrakcyjne miejsce destynacji zaczynamy myśleć o naszym bagażu. Szczególnie dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz tego warto wspomnieć, iż linie lotnicze posiadają swoje wewnętrzne przepisy, które mogą się nieco od siebie różnić. Jeżeli zatem niebawem wylatujesz na urlop, skorzystaj z naszego poradnika, doradzamy, jakim sposobem należycie spakować bagaż podręczny do samolotu.

Wymiary bagażu podręcznego

Należy wspomnieć pasażer może wziąć dwa typy walizek. Może to być bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany umieszczany jest w luku bagażowym samolotu, jego wielkość także wytycza regulamin przewoźnika. W tym poradniku omówimy bagaż podręczny. Bywa, że wybieramy się zaledwie na na parę dni i nie potrzebujemy wielkiego bagażu.U wielu przewoźników działa jeden limit wymiarów bagażu podręcznego. Przeważnie walizka lub torba podręczna powinna ograniczać się do około 55 × 40 × 20 cm. Dopuszcza się wagę bagażu do 8 kg. Pożądane byłoby zwrócić uwagę też na fakt, czy linia lotnicza, z jakiej lecimy uznaje bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 powinno być spakowane w bagaż rodzica. Niemniej jednak z pewnością u wszystkich przewoźników wolno na pokład wziąć wózek dla dziecka lub fotelik. Podobna reguła dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu lokuje sprzęt medyczny w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny należy przestrzegać zasad odnośnie parametrów, gdyż w sytuacji ich przekroczenia, musimy się spodziewać dodatkowych opłat. Czasami nasz nazbyt duży bagaż podręczny może być uznany za bagaż rejestrowany i zostanie przeniesiony do luku bagażowego samolotu.

Co można mieć w walizce podręcznej?

Wszystkie rzeczy, które ładujemy do walizki podręcznej powinny brać pod uwagę ustalone wytyczne ilościowe i jakościowe. Umieszczamy w walizce te przedmioty, jakie są niezbędne na czas lotu. masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów zwykłych, leki, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, żywność, ubrania, nieduży sprzęt medyczny. Produkty płynne powinno się spakować do przezroczystej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Zazwyczaj limity ilościowe nie dotyczą pokarmów dla niemowląt. Oprócz tego możesz wziąć to, co nabyłeś w strefie bezcłowej na lotnisku.Regulamin linii lotniczych zakazują pakowania do bagażu podręcznego: produktów łatwopalnych, materiałów wybuchowych, substancji chemicznych lub trujących, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak pakować rzeczy do walizki podręcznej?

Niezwykle ważne jest, jak popakujesz swoje rzeczy w walizce podręcznej. Na samym dole włóż ubrania oraz to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym zakresie. Doskonałym patentem jest rolowanie rzeczy i ściąganie ich recepturką. Oszczędza się miejsce i jednocześnie utrudnia się przesuwanie przedmiotów w całym bagażu. Wewnątrz możesz umieścić wszelkie kosmetyki i produkty płynne. Na górną część zawsze kładź przedmioty cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), farmaceutyki i to wszystko, co musisz mieć w zasięgu ręki np: książkę, żywność, słuchawki, sprzęt medyczny. Należałoby również na samym wierzchu położyć lekką bluzę, przyda się gdy temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a w dodatku tkanina zabezpieczy przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, ażeby zawsze przeczytać przepisy wewnętrzne linii lotniczych. Występujące dość często różnice w przepisach mogą sporo namieszać i sprawić kłopoty przy odprawie. Wskazane jest także zważyć spakowany bagaż, tak aby nic cię nie zaskoczyło przed bramką.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: