Sądzi się, że każdy z nas powinien przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu uprawiać jakiś sport. nie od dziś wiadomo, że sport wzmacnia zdrowie i kondycję. Ćwiczenie niesłychanie zbawiennie wpływa na nasze serce i układ krążenia. Nie wszyscy jednak lubią biegać, czy pocić się na siłowni. Wskazane jest zatem zainteresować się takim sportem, który dostarczy nie tylko korzyści prozdrowotnych, ale okaże się również przyjemny i relaksujący. Takim sportem bez wątpienia są wyprawy kajakowe. Co powoduje, że kajakarstwo uwielbiają wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną?

Ruch to zdrowie

Kajakarstwo stanowi okazję do spokojnych, ale potrzebnych ćwiczeń fizycznych. Zazwyczaj pływamy kilka godzin, ruszając ramionami i tułowiem aktywizujemy wiele mięśni. Aby sforsować zakręty albo przeszkody na rzece trzeba zaangażować trochę siły. Nasze mięśnie pracują, zaś krążenie pracuje intensywnie. Podczas spływu nie odczuwamy jednak zmęczenia. Zmienna trasa pozwala na nam złapanie oddechu.

Bliskość przyrody

Z pewnością ćwiczenia na świeżym powietrzu jest najbardziej przyjemny. Spływy kajakowe odbywają się wśród cudownych przyrodniczych krajobrazów. Płyniemy rzeką, mijamy drzewa, szuwary, stada ptactwa wodnego i kolorowych ważek i żuczków. Okrążeni pięknem przyrody lepiej odpoczywamy i prędzej się relaksujemy. Kontakt z naturą ma ważne znaczenie dla naszego nastroju.

Każdy może złapać bakcyla kajakarstwa

Lekkie wiosłowanie z nurtem rzeki to wspaniała rozrywka, z jakiej każdy może skorzystać. Nie ważny jest wiek kajakarza. Każdy może zdecydować się na trasę łatwiejszą lub pełną meandrów. Płynie się według własnego tempa, można ogłosić przerwę, aby urządzić piknik. To wspaniały pomysł na wspólną rodzinną wyprawę, pełną rozmaitych fantastycznych przygód.

Warto pamiętać, iż spływy kajakowe są tanim sposobem na organizację czasu w wakacje. Wystarczy jedynie wynająć kajak. Na rzece spędza się przyjemnie wiele godzin. Jest to więc świetny sposób na organizację aktywności podczas wolnych weekendów lub wakacji na łonie natury.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: