Ostatnio Polacy chętniej zostają w kraju na okres wakacji. Okazuje się, iż nurt na częste wyprawy zagraniczne nieznacznie przyhamował. Z bezsprzecznie to nie jedynie następstwo ograniczeń powiązanych z minioną pandemią, lecz także pogarszającą się kondycją gospodarczą. Niemniej jednak urlop w Polsce nie dla wszystkich są koniecznością, niektórzy cenią turystyczne zalety naszego kraju i ochoczo po nim podróżują. Co w związku z tym inspiruje Polaków do spędzenia wakacji w naszym kraju? Jakie są minusy wakacji w Polsce? Może okazać się, iż wnioski optymistycznie nas zdziwią.

Różnorodność krajoznawcza w Polsce

Jedną z zasadniczych zalet położenia geograficznego naszego kraju jest wielorakość krajobrazów. Możemy przecież wypoczywać w górach, jak i nad Morzem Bałtyckim. Posiadamy przepiekne obszary z kotlinami i wyżynami. Na dodatek dla entuzjastów wód śródlądowych jest przeogromna ilość pięknych pojezierzy, meandrów rzeczek i innych zbiorników wodnych. W Polsce posiadamy całe mnóstwo parków krajobrazowych, rezerwatów i dziewiczych obszarów zielonych. Nikt nie może uskarżać się na monotonię krajobrazu. Można u nas odkryć zarówno imponujące miejsce do długich pieszych wędrówek, wspinaczki, jak i piękne plaże do wylegiwania się na złotym piasku.Kolejnym plusem turystycznym w Polsce jest sposobność do poznawania wielu kultur ludowych. Niewątpliwy czar górali, gościnność Kaszubów, czy też intrygująca tajemniczość Warmii i Mazur. Każdy rejon Polski powiązany jest z niejedną niebywałą opowieścią. Co więcej warto zawsze posmakować kuchni regionalnej. Występują takie zakątki, które słyną z bogactwa rozmaitych wyjątkowych dań wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Województwo Lubelskie a także Województwo Podkarpackie na przykładowo proponują ponad 240 potraw regionalnych.

Bliskość atrakcji

Warto wspomnieć, iż podróż do najbardziej oddalonego zakątka Polski nie zajmie więcej niż 12 godzin nie męczącej jazdy samochodem. Można się spakować i ruszyć w określoną trasę, a po drodze oprócz tego odwiedzać ładne, historyczne miejsca. Dla wielu to również doskonała szansa, ażeby odwiedzić rodzinę, która mieszka na drugim końcu Polski. Zamiast samochodu można również skorzystać z samolotu. Sieć lotnisk jest aktualnie na tyle rozwinięta, iż bez trudności można wyszukać połączenie między większymi miastami. Jest to opcja względnie droższa, jednakże niewątpliwie ogromnie skraca czas podróży. Dla Polaków wciąż, mimo inflacji, wakacje najtaniej wypadają są w kraju. Ceny walut są wysokie, wobec tego podróż do egzotycznych kurortów mocno obciąża budżet. Ponadto wypada pamiętać, iż spędzając wakacje w Polsce bez trudu wiesz, jak zaopatrzyć się w potrzebne towary w sklepach, w jaki sposób błyskawicznie skorzystać z nieodzownej pomocy medycznej, czy znaleźć jakąkolwiek pomoc. Brak barier językowych kolosalnie ułatwia podróżowanie i kontakt z lokalną społecznością. Nie zaskoczą cię odmienne przepisy czy też nieznane zwyczaje.W całym kraju obowiązują te same regulacje prawne, kodeksy drogowe, czy zasady korzystania z urzędów. Nie potrzeba jakichkolwiek specjalnych formalności, wiz, paszportów i zezwoleń.

Wakacje w Polsce - czy są jakiekolwiekmankamenty?

Oponenci wczasów w Polsce nieustannie uwypuklają dwie kłopotliwe według nich sprawy. Pierwszą z nich stanowi nasz krajowy chwiejny klimat. Zdarza się, iż kiedy postanawiamy urlop sporo wcześniej, nie mamy możności skorzystania z zapowiedzi pogody i trafiamy na deszcz czy też zimno. Nasz lokalny klimat jest dość kapryśny i latem pojawiają się dni, kiedy nieustająco pada. Jakkolwiek należałoby skupić uwagę także na to, że temperatury czasem osiągają ponad trzydzieści stopni ciepła. Taka pogodowa ruletka stanowi cechę wynikającą z naszego położenia geograficznego. Jeżeli spojrzy się na to, niczym na dar natury, która oferuje nam aż 6 pór roku, to warto docenić tą różnorodność. W deszczową aurę także można wypoczywać. W naszych ośrodkach wypoczynkowych są kryte baseny, można zwiedzać zabytkowe miejsca i inne ośrodki kultury, których akurat w naszym kraju nie brakuje. Drugim argumentem przeciwników urlopu w Polsce jest marny stan dróg. Ponoć uniemożliwiają one komfortową podróż. Powinno się jednakże przyznać, że stwierdzenie to staje się nieaktualne. Stan dróg i autostrad na połowę 2022 r. umożliwia przejechanie prawie całego kraju. Jest jeszcze parę krótkich odcinków w realizacji, jednak mają one praktyczne objazdy. Można więc bez trudności podróżować po nowej nawierzchni. Należałoby także nadmienić, iż dla niektórych przebywanie z dala od cywilizacji, odludzie i spokój jest wielkim walorem urlopu.

Istnieją takie regiony na np. w północnowschodnim rejonie, gdzie warto zaszyć się z dala od miejskiego zgiełku. Odpoczynek w Polsce z pewnością będą udane, jeżeli zamyślimy je adekwatnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: