Wiosenne miesiące to okres, gdy w końcu można wybrać się na spacer i upajać się ładną, zieloną naturą. Jeżeli przewidujesz niedługi wyjazd na weekend, Polska ma do zaoferowania co niemiara wyśmienitych ciekawostek, które powinno się zwiedzić. Przedstawmy kilka pomysłów na fascynujące wiosenne podróże.Zapewne jednym z najciekawszych miejsc, jakie warto zobaczyć są Bieszczady. To przepiękne góry, w których można zorganizować weekend na włóczęgach i obserwacji dzikiej przyrody. Na wyjątkową atencję zasługują takie zakątki, jak Tarnica, Połonina Wetlińska lub Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Oprócz wspaniałych krajobrazów, w Bieszczadach ma się okazję też skosztować lokalnej kuchni i poznać się z kulturą Hucułów.

Wskazane jest także napomknąć o Szlaku Orlich Gniazd, jaki to prowadzi szlakiem zamków zbudowanych w XII i XIII wieku. To miejsce, gdzie zdołasz wyczuć klimat średniowiecza i dostrzec z bliskiej odległości drogocenne ciekawostki architektoniczne.Kolejnym czarującym miejscem, który wskazane jest odwiedzić, jest Pieniński Park Narodowy. To obszar, gdzie można podziwiać majestatyczne wapienne skały i spływać kajakiem rzeką Dunajec. Wiosną park prezentuje się w pełnej krasie, zaś mnogie trasy turystyczne zapraszają do wędrówek.

Wybitnie ciekawym miejscem jest Dolina Baryczy. To teren, który jest popularny z wyjątkowych pejzaży oraz rozmaitej fauny i flory. Szczególną uwagę przykuwa tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy i rezerwat przyrody "Stawy Milickie", w jakim można zobaczyć dużo gatunków ptaków.

Jeśli preferujesz wybrzeże, to pożądane byłoby zwiedzić Trójmiasto. To teren, w którym sprzęgają się zamierzchłe czasy, cywilizacja oraz cudowne krajobrazy. Na uwagę zasługują takie zakątki jak Sopot z urokliwą promenadą nadmorską, Gdynia z portem i Muzeum Marynarki Wojennej. Jeśli jesteś wielbicielem historii, bezwględnie powinieneś zwiedzić Gdańsk. To miejsce, od którego rozpoczęła się II wojna światowa i Solidarność. Pożądane byłoby też przywołać takie zakątki jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ lub Stocznia Gdańska. Gdańsk to także miasto kultury, jakim znajdują się liczne teatry, muzea oraz galerie sztuki.Nasz kraj proponuje sporo interesujących miejsc, które można odwiedzać w czasie wiosennych wypadów weekendowych. Bez względu na to, czy fascynujesz się dawnymi dziejami, kulturą bądź przyrodą, na pewno odszukasz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, aby nieustannie dbać o swoje bezpieczeństwo jak również respektować prawa ochrony przyrody. W ten sposób zdołasz upajać się wiosną w pełni i z uśmiechem na twarzy powracać do codzienności.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: