Wczasy są okresem, gdy pragniemy nasycać się relaksem na plaży i cudownym nasłonecznieniem. Opalanie może być przyjemne i zapewniające zadowolenie, jednak nie możemy zaniedbywać podstawowych zasadach, jakie umożliwią nam bezpieczeństwo i urodziwą opaleniznę. W tym artykule zaprezentujemy wiele kluczowych porad, które wskazane jest uwzględniać podczas spędzania czasu na plaży.

Wybierz najlepszą godzinę na opalanie i zyskaj same pozytywne skutki

Żeby napawać się świadomym i rozkosznym plażowaniem, fundamentalne jest wyłonienie odpowiedniej pory dnia. Optymalnymi momentami do plażowania są ranna godzina przed godziną jedenastą i poobiednia, po godzinie 16. W tym czasie promienie słoneczne są łagodniejsze dla cery, natomiast niebezpieczeństwo oparzeń jest dużo mniejsze.

Wczesne godziny są szczególnie korzystne dla opalania, bo natężenie promieniowania UV jest wtedy mniejsza. Słońce wychodzi wówczas zza horyzontu, zaś jego promienie są w wyższym stopniu poziome, a to mniejszym przytłoczeniem dla cery. To akuratny moment, aby rozpocząć plażowanie i nabyć urodziwej opalenizny.

Po godzinie szesnastej, jak słońce zaczyna w tym momencie opadać, promienie słoneczne zaczynają być bardziej kątowe, co świadczy, iż przechodzą przez znaczną powłokę atmosfery. W rezultacie stają się bardziej rozrzucone i mniej wrogie dla skóry. Popołudniowe opalanie jest tym samym w wyższym stopniu pewne, a równolegle daje możliwość zdobycia wymarzonej opalenizny.

Użytkuj preparat z filtrem

Wykorzystywanie preparatu z protektorem to nadzwyczajnie kluczowe dla świadomego opalania. Wyselekcjonuj krem z protektorem o właściwym faktorze ochrony (SPF) dopasowanym do Twojego rodzaju skóry. Należałoby kupić wyrób wysokiej jakości, jaki umożliwi skuteczną kuratelę przed podstępnym promieniowaniem UV. Nanieś preparat szczodrze na całe ciało przed wyjściem na plażę, pamiętając o najbardziej narażonych obszarach, przykładowo nos, uszy, ramiona i nogi. Ważne jest też systematyczne odświeżanie nakładanego kremu, przede wszystkim po kąpieli czy wypoceniu się.

Wyekwipuj się w właściwe nakrycie głowy

Osłona skóry głowy jest podobnie istotna jak ochranianie reszty organizmu. Kup lekką, przewiewną czapkę lub kapelusz, który ochroni Twoją głowę przed otwartym działaniempromieni słonecznych. Nie pamiętaj, iż skóra na czaszce jest wrażliwa na sparzenia słoneczne, a zbyt długa wystawa bez asekuracji może wieść do oparzeń i podrażnień skóry. Z tej przyczyny nieustannie miej przy sobie stosowne okrycie głowy i noś go bez względu na pory roku.

Pij dużo wody

W trakcie ciepłych dni na plaży nie zapominaj o regularnym napojeniu organizmu. Upał i ekspozycja na słońce mogą doprowadzić do rychłej utraty wody z ciała. Wobec tego znaczące jest, ażeby popijać dużo wody oraz utrzymywać właściwy stopień nawilżenia od wewnątrz. Stroń od napojów alkoholowych i słodzonych, gdyż mogą one kierować do odwodnienia. Woda jest perfekcyjnym doborem, żeby utrzymać organizm nawodniony a porządnie nawilżoną cerę.

Po-opalaniowa pielęgnacja: dbałość o cerę po ekspozycji na słońce

Po ukończeniu plażowania, znaczące jest dobre zadbanie o skórę. Po kąpieli bądź prysznicu, skorzystaj z nawilżającego balsamu bądź mleczka po opalaniu. Te preparaty pomogą w odbudowaniu cery, utrzymać jej wyśmienite nawilżenie i wygoić ewentualne uszkodzenia. Specjalną uwagę zwróć na miejsca, jakie były wyjątkowo wystawione na słońce, takie jak buzia, ramiona i nogi. Stroń od również szczeciniastych ręczników i silnego tarcia ciała, żeby nie jątrzyć organizmu dodatkowo. Powinno się także pić więcej wody po opalaniu, by pomóc organizmowi w podtrzymaniu adekwatnego nawodnienia ciała.

Pamiętaj, iż powyższe podpowiedzi są elementarnymi regułami dla świadomego i błogiego plażowania. Nieustannie przystosuj je do swoich osobistych oczekiwań jak również warunków charakterystycznych w danym kraju. Twoje zdrowie i wyborne samopoczucie są najistotniejsze, dlatego zatroszcz się o swoją skórę i ciesz się opalaniem na plaży odpowiedzialnie.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: