W współczesnym zagonionym i pełnym dekoncentracji świecie, praktyka uważności stała się szalenie cennym sposobem dla wielu osób. Uważność, znana też jako mindfulness, to umiejętność bycia kompletnie obecnym i świadomym w danym momencie. Jest to zdolność, która dostarcza nam szansę przystopowania się, zerknięcia wgłąb siebie i czerpania radości z każdej rzeczywistości.

Z jakiej przyczyny mindfulness jest tak ważna? Na początek dopomaga nam przywrócić balans w napływie powszednich obowiązków i męczących kwestii. Przez praktykę uważności możemy nauczyć się radzenia sobie z negatywnymi kwestiami i emocjami, oraz upodobać sobie malutkie, codzienne uciechy. Jest to także sprawne narzędzie w obniżeniu stresu i poprawieniu ogólnego stanu ducha.

Pozytywne skutki wypływające z doświadczenia mindfullness są mnogie. Badania dowodzą, iż częste praktykowanie mindfullness może wesprzeć w poprawie koncentracji, obniżeniu objawów lęku i depresji, zwiększeniu odporności na napięcie jak również wzmocnieniu stosunków interpersonalnych. Mindfulness uczy nas o akceptacji tego, co jest, bez wartościowania i oporu. Daje nam możliwość pogrążenia się w chwili obecnej, czerpania radości ze banalnych zadań i cenienia uroku wokół nas.

W jaki sposób rozpocząć praktykowanie uważności? Jest wiele rozlicznych metod i usposobień do uważności, jednak drogą jest systematyczność i wyrównanie czasu w naszym powszednim egzystowaniu na tę rutynę. Powinniśmy ruszyć od rzetelnych zadań takich jak skoncentrowanie się na oddechu, racjonalne jedzenie czy przechadzanie się z kompletną atencją. Istnieją również dostępne aplikacje mobilne oraz zasoby w internecie, które mogą wspomóc w zainicjowaniu doświadczenia uważności.

Istotne, że świadomość chwili będzie naszym codziennym przewodnikiem, wiodącym nas przez nasze życie. Niech wprawa w uważności prowadzi do głębszej samoświadomości, zrozumienia i stosunku do siebie i pozostałych osób . Zaufaj procesowi i daj sobie moment na eksplorację. Pamiętaj, że mindfulness to podróż, a nie cel. Ważne jest zostanie wytrwałym i łagodnym dla siebie podczas praktyki.

Za pośrednictwem praktyki uważności jesteśmy w stanie odnaleźć zadowolenie, szczęście i pełnię w naszym energicznym bytowaniu. Zapraszamy Cię do zainicjowania swojej przygody z mindfullness już dziś i do ujawnienia, jak ta praktyka może sprowadzić korzystne metamorfozy w Twoim egzystowaniu.

Bądź obecny, bądź uświadomiony, pozostań uważny i otwórz się na powab i zgodność, jakie są skutkiem tego procesu.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: