Nordic Walking to nie wyłącznie znakomity sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu, lecz również aktywność sportowa dostępna dla każdego bez względu na wiek lub poziom kondycji. Dzięki temu sportowi , jesteś w stanie cieszyć się mobilnością przez cały rok. W poniższym materiale przedstawimy zasady właściwego Nordic Walking, niezbędne akcesoria jak również podpowiemy, dlaczego powinno się kontynuować tę miłą odmianę aktywności.

Nordic Walking to nie zwykłe spacerowanie z kijkami. Istnieją konkretne wytyczne, które pozwalają na efektywną pracę mięśni oraz przeciwdziałają kontuzjom. Poznajmy kilka nadrzędnych wskazówek:
Prawidłowy sposób trzymania kijków: kijki trzymaj w dłoniach, amortyzując je na dedykowanych rękawiczkach. Zweryfikuj, czy są one dobrze dobrane do Twojej figury i parametrów.
Akcja ramion: w ciągu chodzenia, prężnie wykorzystuj ramiona, robiąc ruchy przypominające ruch wioślarza. To umożliwi mocniejszą stabilizację oraz spalanie kalorii.
Poprawna postawa: utrzymuj wyprostowaną sylwetkę, z lekko nachyloną naprzód górną częścią tułowia. Stroń od naginania w okolicach brzucha.
Chód i oddychanie: długi chód jak również rytmiczne oddychanie to podstawa. Dokładaj starań, aby utrzymać spokojny rytm, który aktywuje tempo marszu.

Do uprawiania Nordic Walking potrzebujesz tylko paru zasadniczych detalów wyposażenia:

Kijki Nordic Walking: Wybierając kijki, skieruj atencję na tworzywo, długość i ciężar. Najrozsądniej jest poprosić o porady eksperta w sklepie sportowym.
Buty: Wybierając buty, postaw na sportowe rodzaje zapewniające odpowiednią amortyzację i równowagę. Pamiętaj, że Twoja marszruta Nordic Walking może wić się przez przeróżne rodzaje terenu.
Ubranie: Dobierz odzież odpowiednie do aury. Na zimę wskazane jest zaopatrzyć się w wyśmienitą odzież termoaktywną.
Uchwyt na smartfona: jeżeli jesteś pasjonatem technologii, rozwiązania podtrzymujące smartfona pozwolą ci na bezpieczne monitorowanie tempa marszu jak również odległości.

Nordic Walking to aktywnosć fizyczną, który jest otwarty dla wszystkich, niezależnieod wieku, czy poziomu kondycji fizycznej. To wspaniała forma aktywności tak samo dla seniorów, jak i dla młodszych, chcących zachować dobrą kondycję. Poza tym, niezależnie od pogody, można zajmować się Nordic Walking przez dwanaście miesięcy. Zimą należy zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie, a w lecie można cieszyć się świeżym powietrzem i wspaniałymi pejzażami. Pożądane byłoby dodać, że Nordic Walking ma wiele zalet dla zdrowia, przykładowo poprawienie kondycji fizycznej, zmniejszenie zdenerwowania, bądź aktywizacja mięśni całego organizmu. To dodatkowo fenomenalny sposób na spotkanie z przyrodą oraz spędzenie czasu z przyjaciółmi bądź rodziną.

Nordic Walking stanowi sport, który cechuje się coraz większą popularnością za sprawą swojej przystępności i wartościowym efektom zdrowotnym. Zachowując właściwe wytyczne i wyposażenie, zdołasz uprawiać ten sport na okrągło, niezależnie od warunków atmosferycznych . Zapraszamy do sprawdzenia Nordic Walking i przystąpienia do grupy jego amatorów!

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: