Niska samoocena powodem trudności w życiu

W dzisiejszym społeczeństwie istnieje niemały procent ludzi którzy, mają zaniżoną samoocenę. Co interesujące, spora część tych jednostek zupełnie o tym nie wiem. Jak w takim razie poznać osobę o zaniżonej samoocenie?

Z reguły będą to osoby nieśmiałe, nieasertywne, które stronią od kontaktów społecznych. Nie są to jednak wszystkie przejawy. Reprezentatywnym znakiem są kompleksy. Osoby o zaniżonej samoocenie częstokroć sprawiają wrażenie sztucznych, starają się swoje kompleksy tuszować. A robią to tak, że próbują podnieść sobie nastrój przez upokarzanie innych. Zidentyfikujemy te osoby po tym, że rozlegle ganią innych oraz sporo narzekają.

Zaniżona samoocena obojętnie jak się manifestuje może a wręcz winna być poddana leczeniu. W związku z tym należałoby skorzystać z pomocy psychologicznej. Wystarczy udać się do kompetentnego terapeuty w swoim mieście (na przykład psychoterapeuta Lublin), aby otrzymać potrzebną pomoc.Zaniżone poczucie wartości zazwyczaj przejawia się u osób, które wychowały się w dysfunkcyjnych rodzinach. Jeżeli nie dostawały one zainteresowania, wsparcia, były po wielokroć strofowane oraz karane to następnie w późniejszym życiu mają zniekształcony obraz własnej osoby. Cierpiący na zaniżoną samoocenę boją się wyzwań, stronią od poznawania nowych osób jak również uczenia się nowych rzeczy. Szczęśliwie z tymi postawami da się walczyć. Dorosły człowiek winien zajrzeć w głąb siebie i odkryć w sobie dobre cechy. Powinno się zauważać też braki, niedociągnięcia i nad nimi pracować. Jeśli nie potrafimy tego zrobić na własną rękę należy udać się po pomoc terapeuty.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: