Skąd biorą się wady zgryzu i jak je wyleczyć?

Z pewnością każdy, kto miał wadę zgryzu, wie jak problematycznym i nieprzyjemnym jest to schorzenie. Wiąże się ono zarówno ze znacznym pogorszeniem estetyki uśmiechu, jak i nadwyrężeniem zdrowia, które powinno być dla nas największą wartością. Czym w ogóle jest 'wada zgryzu'?

Wadą zgryzu nazywamy nieprawidłowe ustawienie górnych i dolnych zębów względem siebie, które oprócz tego, że nie wygląda zbyt ciekawie niesie za sobą wiele konsekwencji. Często wada zgryzu wiąże się z chorobą przyzębia, zaburzeniem żucia, próchnicą zębów, zaburzeniem funkcji stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni, ukruszeniem zębów, uszkodzeniem błony śluzowej lub wadą wymowy.

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym, skąd właściwie biorą się wady zgryzu. W większości są za to odpowiedzialne czynniki egzogenne takie jak, nieprawidłowe wykonywanie czynności fizjologicznych nazywane inaczej dysfunkcyjnymi, zbyt wczesna utrata zębów mlecznych oraz złe nawyki (parafunkcje). W mniejszym stopniu odpowiada za to genetyka, co oznacza, że krzywe zęby możemy po prostu odziedziczyć po przodkach.

Niezależnie jednak co jest przyczyną wady zgryzu, pod żadnym pozorem nie można jej bagatelizować. Niezwykle istotnym jest to, aby leczenie schorzenia nastąpiło jak najszybciej. Zazwyczaj leczenie wady zgryzu wiąże się z noszeniem przez określony czas aparatu ortodontycznego. Istnieją jednak przypadki, gdzie wada jest na tyle poważna, iż zwykły aparat nie wystarczy. Wiąże się to z leczeniem ortodontyczno-chirurgicznym. Zazwyczaj leczenie wady zgryzu trwa kilka lat, w ciągu których czeka cię nieustanna współpraca z ortodontą. Takowej współpracy nie można bagatelizować, gdyż może to pogorszyć twoją wadę zgryzu i znacznie wydłużyć czas jej leczenia. Z pewnością warto zajrzeć na stronę www.centrum-ortodontyczne.pl i zaczerpnąć więcej informacji na temat wady zgryzu i sposobach jego leczenia. Na stronie tej znajdziecie również kontakt do wspaniałych, godnych zaufania specjalistów, którzy bez problemu zajmą się każdą wadą zgryzu.

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Zatwierdzając ten formularz akceptujesz naszą politykę prywatności. Prosimy o zapoznanie się z nią.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: