Nie wszyscy mają szczęście cieszyć się naturalnym, pięknym, białym uśmiechem. Złe nawyki i nieprawidłowa higiena jamy ustnej, wynikająca czasem z niewiedzy, mogą doprowadzić do sytuacji, kiedy z zębami jest naprawdę źle. Wprawdzie nowoczesne techniki dentystyczne pozwalają na ratowanie zębów nawet bardzo mocno uszkodzonych, jednak bywa, że jedynym rozwiązaniem musi stać się ekstrakcja.

Czy to oznacza, że marzenia o olśniewającym uśmiechu trzeba sobie odpuścić? Absolutnie nie. Postęp techniczny w dziedzinie protetyki jest naprawdę duży i praktycznie nie ma sytuacji bez wyjścia, a każdy brak zęba, lub znaczny ubytek jego tkanki można zastąpić. W dodatku nowoczesne uzupełnienia protetyczne wizualnie niczym nie różnią się od naturalnego uzębienia. Mają idealnie dopasowany kolor, oraz dzięki technikom komputerowym, precyzyjnie dobrany kształt. Stosowane materiały powodują, że nowe zęby są odporne na przebarwienia i często twardsze niż naturalne.

Niegdyś potrzeba było sporo czasu i kilku wizyt na wykonanie koron, mostów, czy protez. Obecnie jest to możliwe nawet w jeden dzień. Wykorzystanie tomografu, oraz specjalnego oprogramowania pozwala na bardzo dokładne zaprojektowanie przyszłego implantu z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa zabiegu dzięki znajomości przebiegu nerwów i zatok szczękowych. To rozwiązanie pozwala na natychmiastowe obciążenie implantu, czyli w praktyce oznacza to krótki, bezbolesny zabieg umocowania śródkostnego wszczepu tytanowego we właściwym miejscu, następnie założenie korony. W ten sposób po 1-2 godzinach można opuścić gabinet z nowym zębem.

W przypadku innych rodzajów uzupełnień, czyli np. koron, licówek, inlay, onlay, technologia obrazowania 3D pozwala odzyskać piękny uśmiech podczas jednej wizyty u stomatologa. Proces odbudowy uzębienia odbywa się w kilku etapach: skanowania precyzyjnym urządzeniem, projektowania z użyciem komputera, frezowania przyszłego wypełnienia protetycznego cyfrową frezarką o ogromnej dokładności i zacementowania uzyskanej rekonstrukcji.

Nie warto odkładać wizyty przy rozległej próchnicy i dużych brakach w uzębieniu, gdyż zmiany takie są szkodliwe dla zdrowia, poprawności zgryzu i mogą zmieniać niekorzystnie rysy twarzy. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki komputerowej i wprowadzić hasło: "chirurg stomatolog warszawa", bądź inną wybraną miejscowość i zapoznać się z ofertą gabinetów, umówić wizytę i cieszyć się nowymi zębami, wykonanymi nawet w ciągu jednego dnia.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: