Aktywny tryb życia zmiesza ryzyko wielu chorób i zapewnia sprawność fizyczną i psychiczną nawet osobom w wieku emerytalnym. Jednak, szczególnie po długiej przerwie w uprawianiu sportu warto sprawdzić, jaka dyscyplina i jaki wysiłek nie obciąży zbyt mocno naszego organizmu.

Próba wysiłkowa – diagnostyka wad serca

Serce, mimo naszych wyobrażeń nie jest miejscem, gdzie przechowywane są nasze uczucia, tylko odpowiada za pracę całego organizmu. Zawał, choroby niedokrwienne i prowadzą do nieodwracalnych zmian chorobowych, dlatego też warto sprawdzić, na jaki wysiłek serce jest przygotowane.

Cardiotest

Badanie wykonywane pod nadzorem lekarza kardiologa. Do badania wykorzystywana jest bieżnia lub rower stacjonarny, podłączony do systemu monitorującego EKG. Podczas jazdy na rowerze lub biegu kardiolog nadzoruje pracę serca, przy zwiększającym wysiłku. Badanie trwa tylko 20 minut. Przeprowadzane w czasie rzeczywistym określa, jaki wysiłek fizyczny jest odpowiedni dla pacjenta. Jeszcze niedawno badania wysiłkowe były tylko dostępne dla zawodowych sportowych.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: