Zdrowe ciało to nie tylko ćwiczenia, ale także pożywna dieta. Jednym z podstawowych składników idealnej diety są owoce, które mają szereg właściwości odżywczych oraz leczniczych. Wprowadzenie owoców do diety zapobiega anemii, poprawia odporność organizmu, reguluję pracę mózgu, a owoce działają jak naturalne leki przeciwwirusowe czy antybiotyki.

Każdy owoc ma inne właściwości i różne minerały. Cytrusy, kiwi zawierają ogromne ilości witaminy C, która uszczelnia naczynia krwionośne, co utrudnia przemieszczanie się wirusom i bakteriom. Cytrusy zawierają także związki, które działają przeciw nowotworom i chorobom serca. Banany zawierają bardzo dużo potasu, który reguluje pracę serca i ciśnienie tętnicze. Banany także są dobrym źródłem energii niezbędnej do treningu oraz po treningu w celach regeneracyjnych. Jagody zawierają żelazo i miedź, dzięki czemu chronią organizm ludzki przed anemią. Jagody także działają przeciw wirusom, opóźniają degradację komórek, procesy starzenia oraz podnoszą poziom „dobrego cholesterolu”.

Borówka amerykańska to bogactwo witamin A, B, C, E oraz minerałów takich jak potas, selen, miedź, żelazo czy wapń. Jest jednym z nielicznych owoców, którego spożywanie wspomaga organizm na wielu frontach. Borówka amerykańska pomaga zwalczać choroby serca i układu krwionośnego. Jej niewątpliwym atutem jest pozytywny wpływ na układ trawienny i działanie przeciwbiegunkowe. Wspomaganie trawienia to jeden atut, ale także zwalczanie bakterii w układzie trawiennym to drugi plus borówki. Ten niepozorny owoc wspomaga także walkę z miażdżycą, komórkami rakowymi, wspomaga wzrok i opóźnia procesy starzenia.

Owoce kupowane na targach, jednak nie zawsze pochodzą ze zdrowych ogródków domowych, a z przemysłowych gospodarstw, które stosują szkodliwe opryski. Najlepszym rozwiązaniem jest posadzenie własnych drzewek czy krzewów w przydomowym ogrodzie lub działce. Czy można w Polsce pielęgnować Borówkę amerykańską? Oczywiście, że tak. Nabycie i pielęgnacja własnych drzewek i krzewów możliwa jest na stronie szkółki drzew Złota Jagoda – borówka. pl. Strona oferuje nie tylko produkty, ale także świetnie opisuje sposoby pielęgnacji Borówki amerykańskiej.
Pozytywny wpływ owoców jagodowych, a przede wszystkim Borówki amerykańskiej na zdrowie jest nie do przecenienia. Sposoby jej nabycia, pielęgnacji oraz wiele innych cennych informacji można zaczerpną ze strony www.borowka.pl. Warto skorzystać z pomocy specjalistów przed podjęciem decyzji o uprawie roślin jagodowych.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: