Aby czuć się dobrze w swoim ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym przeważnie zapominamy, to fakt, że nasze pożywienie ma wpływ na nasze samopoczucie. Tak! Właściwe pożywienie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Badania wykazują, że niektóre pokarmy czy też kombinacje żywności powinno się wystrzegać się dla naszego zdrowia psychicznego i innych, które mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Której żywności należy unikać?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to niespodzianką, lecz śmieciowe jedzenie powinno być jak najbardziej zakazane, i wyeliminowane w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizze, frytki mogą sprawić, że będziesz przez krótki czas szczęśliwy, ale regularne konsumowanie takiego rodzaju produktów będzie w większym stopniu służyć melancholii niż dobremu samopoczuciu.

Napój alkoholowy
Lampka wina mógłby być wspaniały na spotkanie z przyjaciółmi. Jednakże niespełna wszystkie trunki alkoholowe skutkują wahania poziomu cukru i aktywizują zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania bezsenności, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko rujnuje cerę i sylwetkę, lecz dodatkowo atakuje nasz intelekt. Powiększenie ilości cukru w codziennej diecie danej osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól natęża ataki paniki. Budzi ciśnienie krwi, dzięki czemu serce pracuje szybciej. W następnej kolejności organizm reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi stres i lęk. Nie jest idealny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To podobno ulubiony trunek wielu osób, natomiast na z pewnością nie jest najlepszy. Kawa dubluje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: