Jednostki służby zdrowia stale poszukują sposobów na zmniejszenie kosztów oraz podniesienie efektywności. Z tej przyczyny wiele z nich dopuściło programy ponownego użycia sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych z wykorzystaniem używanych części w miejsce nowych. Jeśli pracujesz z urządzeniami medycznymi, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że mogą one być drogie. Statystyczny koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy zł. Nawet drobne naprawy tych maszyn mogą kosztować każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z tego powodu sporo szpitali i klinik zaczęło poszukiwać pracowników, przedsiębiorstw i instytucji które mogą wesprzeć we wdrożeniu procedur eksploatowania używanego sprzętu medycznego. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się zawodowym obrotem częściami zamiennymi do sprzętu medycznego. Zdobywają używany sprzęt albo części zamienne, rozmontowują go na podzespoły, weryfikują je, konserwują a także zabezpieczają do dalszego użycia. Podzespoły sprzętu medycznego nie zużywają się w tym samym tempie dlatego w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania cyfrowego większość podzespołów może być w znakomitym stanie i po profesjonalnym przetestowaniu może bezpiecznie posłużyć w serwisowaniu innego sprzętu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane podzespoły do urządzeń obrazowania cyfrowego.

Sprzęt do obrazowania cyfrowego to cały czas rosnąca część rynku. Jednakże wraz z postępem i ekspansją rynku, istnieją pewne podzespoły używane w takim sprzęcie, które stają się coraz to trudniejsze do odszukania. W konsekwencji, ludzie szukają używanych komponentów, by upewnić się, że zdołają nadążyć za potrzebami. To ukształtowało rynek używanych części do aparatury do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane części komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są nierzadko w dobrym stanie i są wycenione na ułamek ceny nowych części. Są one dodatkowo bezproblemowe w instalacji i częstokroć mogą być reperowane bądź serwisowane bez żadnych problemów. Oznacza to, że istnieje wzrastające zapotrzebowanie na używane części do sprzętów medycznych, co oznacza, że istnieje również coraz większe zapotrzebowanie na firmy, mogące profesjonalnie te komponenty zdobywać.

Rezonans, tomograf, endoskopy, ultrasonografy, rentgen - czy każdy sprzęt da się naprawić?

Mnóstwo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest zaprojektowanych jako modułowe, co umożliwia wymianę komponentów w razie takiej konieczności, a w niektórych przypadkach również naprawę podzespołów. To samo dotyczy endoskopów i rezonansów magnetycznych, które budowane są, by zachować się na lata. Powinny być niemniej jednak systematycznie serwisowane w celu zagwarantowania poprawnego funkcjonowania. Sprzęt jest projektowany tak, aby wymiana pojedynczych modułów nie wpływała na działanie pozostałych części. Mając wobec tego dostęp do przetestowanych, choćby używanych części wymiennych zdołamy utrzymać instrument sprawnym i gotowym do pracy przez długie lata.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: