Sytuacje życiowe, straty, problemy z pieniędzmi, praca w dokuczliwych warunkach stanowią czynniki powodujące stres. Na wiele niekorzystnych sytuacji nie mamy wpływu. Zdarzają się nieoczekiwanie i budzą zdenerwowanie. Nie ulega wątpliwości długotrwałe odczuwanie stresu rodzi niekorzystne skutki dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.Nadzwyczaj ważne jest, aby nie ustawać w dążeniu do poprawy jakości życia. Przeczytaj, do czego prowadzi stres i jak sobie z nim radzić.

Jakie konsekwencje wywołuje zdrenerwowanie

Odczuwanie rozdrażnienia powoduje wiele dolegliwości zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej.Niekiedy kiepskie samopoczucie i utrata zdrowia pojawia się dopiero po upływie jakiegoś czasu. Szkodliwe skutki w formie dolegliwości i zaburzeń są wynikiem dystresu, czyli znacznego niekorzystnego napięcia nerwowego. W przeciwieństwie do niego występuje lekki eustres, oznaczający motywujące do poszukiwania rozwiązania niewielkie rozdrażnienie. Dystres wystawia nasz system na nieustanne napięcie nerwowe, w związku z tym wywołuje wiele zgubnych skutków. Do najczęściej występujących skutków stresu natury fizjologicznej wyszczególnia się bóle głowy, mięśni, stawów, brzucha, objawy ze strony układu pokarmowego, zaburzenia oddychania, choroby układu krążenia,omdlenia, wymioty, choroby kręgosłupa, obniżenie odporności. Na dodatek stres jest podawany jako przyczyna chorób autoimmunologicznych, cukrzycy, oraz chorób nowotworowych. Nadzwyczaj liczną grupę tworzą zaburzenia emocjonalno-behawioralne. Można tu wymienić między innymi: stany depresyjne,fobie, kłopoty z pamięcią, zaburzenia snu, zaburzenia popędu seksualnego,tiki nerwowe, nadpobudliwość, utrata umiejętności podejmowania decyzji.

Walka ze stresem

Powiada się, iż podstawą jest pozytywne nastawienie. Jakkolwiekkiedy zgromadzą się mnogie problemy trudno wykrzesać z siebie optymizm. Mimo to trzeba skoncentrować się na możliwościach rozwiązania trudności i odszukać w sobie motywację do poprawy sytuacji. Jeśli odczuwasz rozdrażnienie skorzystaj z metod polecanych przez terapeutów. Nie ulega wątpliwości systematyczne treningi pomogą obniżyć stres. Zapisz się na masaż, wykup karnet na ćwiczenia na siłowni. Przecież w grupie ćwiczy się weselej. Trzymaj zdrową dietę. Zrezygnuj z alkoholu i energy drinków. Kolejną kwestią jest zapewnienie właściwych warunków do należytego wypoczynku. Staraj się wysypiać i dużo odpoczywaj. Opracuj swój rytuał uspokajający. Posłuchaj muzyki, wykorzystaj moc olejków do aromaterapii. Wielu osobom służy medytacja lub rozmaite techniki wizualizacji. Wyobrażanie sobie przyjemnych zdarzeń bezsprzecznie ma znaczenie i wskazane jest popuścić wodze fantazji. Wielu osobom pomaga medytacja czy też różnorodne techniki wizualizacji. Istnieją jednak również tak trudne chwile, w których bardzo ciężko samodzielnie podjąć walkę ze stresem. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u zaangażowanego terapeuty. Pomoc psychoterapeuty niekoniecznie znamionuje leczenie, w niektórych przypadkach przydatna jest sama rozmowa z kimś o problemach|wartościowe jest samo spotkanie kimś, kto chce słuchać.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: