Katar stanowi powszechnie uciążliwość, natomiast typowe specyfiki mogą czasami być niedostateczne. Wprawdzie w aptekach można kupić setki specyfików, niektórzy szukają opcjonalnych, czasami dość kuriozalnych, metod na przezwyciężenie tego kłopotliwego choróbska. Odszukajmy razem inne podejścia do walki z katarem, które wykraczają poza stereotypowe działania. Pokażmy parę zadzwiających, lecz działających metod, jakie mogą pomóc ci pokonać przeziębienie i kichanie!

Moc natury - czosnek i miód jako naturalne remedium na katar

To prawdopodobnie brzmi osobliwie, lecz czosnek i miód stanowią mocny tandem w walce z przeziębieniem. Czosnek uznany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, a miód wpływa kojąco na podrażnione gardło. Wymieszaj dwa komponenty w gorącej herbacie bądź zwyczajnie konsumuj je na surowo, ażeby zwiększyć swoje szanse na rychłe wydobrzenie.

Cebulowy masaż stóp - staroindyjski sekret zdrowia w nowym świetle

W dawnych wierzeniach indyjskich zakładano, iż masowanie stóp cebulą może przynieść ulgę w pokonywaniu przeziębienia. Cebula wykazuje walory antybakteryjne oraz przeciwzapalne, które są w stanie ulżyć w zmniejszeniu objawów. Przetestuj tę niezwykłą praktykę, pocierając stopy cebulą przed zaśnięciem, a przypuszczalnie tylko to nadrobi twoje wyzdrowienie.

Mleko z kurkumą - Złoty napój na pierwszej linii obrony przed infekcjami

Kłącze kurkumowe to nie tylko przyprawa - wykazuje też mocne walory przeciwzapalne. Dorzuć odrobinę kurkumy do podgrzanego mleka, żeby sporządzić napitek o złotym kolorze, który wspomoże twoją walkę z przeziębieniem. Systematyczne spożywanie tego napoju może wspomóc w wzmocnieniu odporności oraz powrotowi do zdrowia.

Probiotyczna rewolucja - Kiszone warzywa w codziennej diecie

Poczuj moc kiszonych warzyw! Kwaszenie warzyw to nie tylko popularny trend, lecz także starożytna sztuka, która dostarcza ustrojowi pożytecznych bakterii. Te mikroorganizmy probiotyczne są w stanie udoskonalić zdolność układu immunologicznego do pokonania kataru. Dołącz do swojego jadłospisu kiszone ogórki, kapustę czy kimchi, aby wspomóc ciało w walce z katarem.

Rozmaitość metod leczenia infekcji nie ma końca, i kilka z nich wydają się pochodzić prosto z czarodziejskiej szkatuły starowinki. Podczas gdy typowe formy leczenia zawodzą, wskazane jest eksperymentować z niekonwencjonalnymi, nawet nieraz nadzwyczajnymi, metodami na wojnę z katarem. Pożądane byłoby podejść do nich z nowatorskiej perspektywy i zastanowić się, czy te przyrodnicze skarby zdołają stać się kluczem do skrócenia czasu trwania infekcji. Pamiętaj jednakowoż, iż przed zapoczątkowaniem jakiejkolwiek nowatorskiej diety lub metody leczenia, zawsze wskazane jest zasięgnąć rady lekarza.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: