Nie da się ukryć, iż nieruchomości należą do najbardziej atrakcyjnych inwestycji. Efektywne zarządzanie większym zbiorem obiektów, np. powierzchniami biurowymi, magazynowymi, mieszkaniowymi czy handlowymi, stanowi jednak nie lada wyzwanie wymagające wiedzy, czasu i zaangażowania. Na czym dokładnie polega specyfika zarządzania portfelowego nieruchomościami?

Czym jest zarządzanie portfelowe nieruchomościami?

Zarządzanie portfelowe nieruchomościami to zbiór działań mających na celu utrzymanie i optymalizację wartości obiektów bądź lokali - biur, mieszkań czy też powierzchni komercyjnych. Dobry zarządca portfelem powinien dążyć do powiększania zysków z inwestycji. W tym celu niezbędna jest optymalizacja kosztów wynikających z eksploatacji nieruchomości, a więc związanych np. ze zużyciem energii i innymi opłatami. Istotne jest również zwiększanie wartości nieruchomości poprzez umiejętne planowanie wydatków inwestycyjnych. Oprócz tego zarządzanie portfelowe może również wiązać się z kompleksową obsługą najemców, analizą ryzyka i gospodarowaniem zasobami.

Zarządzanie portfelowe a rodzaj inwestycji

Ze względu na dużą dywersyfikację portfeli nieruchomości, każda strategia działania powinna zostać oparta na indywidualnych celach i możliwościach inwestora. Plan zarządzania portfelowego musi zostać dopasowany do specyfiki inwestycji. Wyróżniamy tutaj:

  • Inwestycje krótkoterminowe – wymagające opracowania bardziej agresywnej strategii jeśli chodzi o koszty.
  • Inwestycje długoterminowe – to polityka nastawiona na stabilizację przychodów i utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie technicznym.

Profesjonalne zarządzanie portfelem nieruchomości

Zarządzanie portfelem nieruchomości wymaga szeroko zakrojonych działań optymalizacyjnych, zgodnych ze strategią dopasowaną do danego typu inwestycji. Dlatego też wielu inwestorów decyduje się na outsourcing w zarządzaniu nieruchomościami. profesjonalne firmy, takie jak biuro nieruchomości NAI Estate Fellows, bazując na bogatym doświadczeniu w zarządzaniu nieruchomościami, oferują kompleksową obsługę portfelową. W zakres świadczonych przez takie firmy usług wchodzi m. in. profesjonalne doradztwo, prowadzenie dokumentacji, sporządzanie raportów, zestawień i prognoz dotyczących kosztów czy zadłużenia. Profesjonalne zarządzanie portfelowe to szansa na optymalizację kosztów eksploatacyjnych, np. poprzez obniżenie cen za usługi świadczone przez dostawców mediów. Kompleksowa obsługa dopasowana do potrzeb i dążeń inwestorów to szansa na zwiększenie zysków z inwestycji w portfel nieruchomości.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: