Większość kierowców w Polsce planujących zakup samochodu decyduje się na zakup pojazdu z rynku wtórnego. Przemawia za tym głównie niższa cena, ale to nie jedyny powód, dla którego warto postawić na takie właśnie rozwiązanie.

Atrakcyjna cena – atut samochodów używanych

Wystawiane na sprzedaż samochody osobowe używane dostępne są w różnych cenach. Rozpiętość jest tu spora – od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od przebiegu, marki, stanu technicznego etc. Oczywiście wiadomo, że z punktu widzenia kierowcy najważniejsze jest to, aby samochód był sprawny, bezpieczny i zadbany – w takiej sytuacji kilku- czy kilkunastoletni pojazd za przystępne pieniądze to opcja zdecydowanie godna rozważenia. Największym powodzeniem cieszą się pojazdy w cenie do 20 tys. zł, a niemalże jedna czwarta kierowców deklaruje, że na używany samochód jest w stanie wydać do 30 tys. zł. Jeśli natomiast chodzi o egzemplarze kosztujące więcej niż 30 tys. zł, to na ten wariant cenowy decyduje się tylko kilka procent kupujących.

Duży wybór

Rynek samochodów „z drugiej ręki” oferuje bardzo duży wybór aut, w związku z czym znalezienie modelu odpowiadającego indywidualnym preferencjom nie stanowi problemu. Na rynku wtórnym można poza tym nabyć wersje niektórych aut, które przez producentów nie zostały przeznaczone na rynki europejskie. Należy przy tej okazji nadmienić, że w przypadku zakupu auta używanego formalności są mniej skomplikowane. Zawarta zostaje umowa kupna-sprzedaży, na której podstawie nabywca przerejestrowuje pojazd na siebie i załatwia sprawy w Urzędzie Skarbowym.

Gdzie kupić używany samochód?

Spora część kierowców kupuje używane samochody od osób prywatnych. Jednak jak radzą eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, opłaca się rozważyć zakup w komisie. Komosy oferują wiele rozmaitych roczników i modeli, dlatego większe są szanse na znalezienie takiego samochodu, jakiego się szuka. Nierzadko istnieje też opcja w postaci oddania dotychczasowego auta do komisu w ramach tzw. rozliczenia.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: