Doskonałym urządzeniem do obróbki długich i gabarytowo dużych elementów są frezarki bramowe. Poprzez frez otrzymujemy określoną formę przedmiotu i strukturę powierzchni. Wyglądem frezarki te przypominają bramę, po środku której, znajduje się stół z przymocowanym do niego komponentem, ten z kolei przesuwając się, zostaje poddany obróbce. Element może być obrabiany jednocześnie nawet z trzech stron. Dzieje się to za sprawą frezów, czyli wrzecienników ulokowanych na prowadnicach.

Rodzaje frezarek bramowych

Frezarki bramowe stanowią pokaźna grupę urządzeń o różnorodnych parametrach.  Jednym z czynników różniących je, jest ilość głowic. Właśnie ze względu na to, iż frezarka bramowa posiada ich więcej, możliwa jest szybsza i efektywniejsza obróbka elementu nawet z kilku stron jednocześnie. Obrabiarki można rozróżnić także, pod kątem szybkości posuwu. Nowoczesne maszyny to możliwość znacznie szybszej obróbki.

Stosowanie frezarki bramowej

Obrabiarki, których prędkość posuwu jest większa, doskonale sprawdzają się w dużych zakładach produkcyjnych, gdzie zasadnicze znaczenie ma szybkość obróbki.  Istotnym czynnikiem klasyfikacji frezarek bramowych jest ponadto, możliwość obróbki jak największych i jak najdłuższych elementów.

Warto, aby wskaźnik ten był również zgodny z profilem zakładu i wytwarzanych w nim przedmiotów.

Wykorzystanie frezarek bramowych

Jedną z gałęzi przemysłu, w której stosuje się frezarki bramowe jest przemysł lotniczy. Spełniają one doskonale swoje zadanie przy obróbce stelaży i elementów konstrukcyjnych stosowanych przy budowie kadłubów i skrzydeł samolotów. Przemysł zbrojeniowy również korzysta z tego rodzaju frezarek, do obrabiania części składowych i wzmocnień instalowanych w czołgach i wozach bojowych. Istotną zaletą korzystania z frezarki bramowej jest produkcja trwalszych i większych elementów, gdyż nie ma potrzeby zespalania ze sobą mniejszych części . W związku z powyższym elementy te mogą być wykorzystywane do budowy urządzeń i  pojazdów o ponadprzeciętnej wytrzymałości.

Stocznie, także stosują frezarki bramowe. Używają ich do obróbki fragmentów wzmacniających burty oraz innych elementów do budowy statków.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: