Kupując komputer, przyszli użytkownicy nowego sprzętu stają przed poważnym dylematem – wybrać gotowy zestaw, czy może „rzucić się na głęboką wodę” i samemu zbudować wymarzonego peceta? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, jednak jak pokazuje praktyka, większość nabywców decyduje się na samodzielny montaż wszystkich podzespołów, tworząc w ten sposób sprawnie działającą całość. Zastanawiasz się od czego zacząć kompletowanie komputera? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.
Na wstępie warto zaznaczyć, że kompletowanie komputera nie zawsze kosztuje mniej niż zakup gotowego zestawu. Finalny koszt zależy od przeznaczenia sprzętu. Zaoszczędzić uda nam się wtedy, gdy kompletujemy prosty zestaw do codziennego użytku, lub gdy wykorzystamy niektóre części ze starego komputera (np. obudowę, dysk twardy, napęd CD ROM). Aspekt finansowy nie powinien być jednak czynnikiem nadrzędnym. Decydując się na samodzielne skompletowanie peceta, zyskujemy możliwość skonfigurowania sprzętu, który w stu procentach będzie odpowiadał naszym potrzebom.
Od czego zacząć?
W pierwszej kolejności, warto określić własne potrzeby i oczekiwania. Zastanów się przez chwilę, potrzebujesz komputera do surfowania po sieci? A może potrzebny jest Ci wydajny sprzęt, który poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami? W każdym przypadku, przeznaczenie peceta decyduje o „wnętrznościach”, które trzeba zakupić. W dalszej kolejności określ budżet, który chcesz przeznaczyć na budowę sprzętu.
Następnie wybierz sklep, w którym zaopatrzysz się we wszystkie podzespoły. Dobrą praktyką jest kupowanie niezbędnych akcesoriów w jednym punkcie – ułatwi to kwestie związane z dostawą i ewentualną reklamacją. Zainteresuj się ofertą sklepu www.trysja.pl, który oferuje wysokiej klasy sprzęt w konkurencyjnej cenie. Wybierając akcesoria komputerowe Warszawa i inne duże miasta zawsze okazują się najlepiej zaopatrzonymi rynkami.
Lista zakupów
Jeżeli nie zdecydowałeś się na wykorzystanie części podzespołów ze starego komputera, absolutne minimum, które powinno znaleźć się na Twojej liście zakupów, to:
• obudowa,
• zasilacz,
• płyta główna,
• procesor,
• system chłodzenia,
• dysk twardy,
• pamięć RAM,
• napęd nośników zewnętrznych,
• karta graficzna.
Z wymienionych podzespołów, stworzysz sprawnie działający sprzęt do codziennego użytku. W przypadku osób, które dysponują wiekowym zestawem, lub dla których ma to być pierwszy komputer, nie obejdzie się bez zakupu urządzeń peryferyjnych.