Kopiarka to dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia biur, recepcji, a nawet siedzib urzędów. Nikt nie wyobraża sobie bez niej kompletowania dokumentacji i powielania jej w dowolnych ilościach. Jest to urządzenie, które przez wiele godzin dziennie pracuje na pełnych obrotach. Dlatego też jego wybór musi być poprzedzony starannymi poszukiwaniami. Co powinno zadecydować o tym, że dany model kserokopiarki znajdzie się w biurze?

Rozmiar kopiarki

Biura mają różny metraż i w nie w każdym można pozwolić sobie na dowolnie duże urządzenie. Kserokopiarka powinna być ergonomiczna, nie zawadzać i stać w miejscu, które będzie łatwo dostępne dla wszystkich pracowników. Niektóre sprzęty tego typu są na tyle kompaktowe, że można umieścić je na blacie biurka, natomiast inne wymagają wygospodarowania sporej przestrzeni.

Funkcjonalność kopiarki

Kopiarki są dziś częścią urządzeń wielofunkcyjnych. Dlatego w biurze, w którym potrzebny jest nie tylko sprzęt do powielania, ale także do drukowania czy skanowania, warto zastanowić się właśnie nad takim modelem. Sprzęt łączący w sobie tyle funkcji pozwoli zaoszczędzić miejsce i znacznie ułatwi pracę personelowi.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy kserokopiarka może być połączona z kilkoma komputerami znajdującymi się w miejscu pracy. Doskonale sprawdzają się urządzenia, które wykorzystują do tego sieć WiFi.

Łatwa obsługa

Kserowanie większej liczby dokumentów musi odbywać się szybko i sprawnie. Zadanie to nie powinno sprawiać problemu żadnemu z pracowników. Obsługa kopiarki musi być intuicyjna, a instrukcja użytkowania przejrzysta. Można wybrać urządzenie wyposażone w ekran LCD. Czytelne informacje, które się na nim pojawiają, sprawiają, że korzystanie ze sprzętu nie jest niczym trudnym.

Wydajność urządzenia

Wydajność urządzenia, czyli między innymi liczba powielanych w ciągu minuty stron, musi być ściśle uzależniona od potrzeb konkretnego biura.

Kserokopiarka, która będzie sporadycznie wykorzystywana w małej firmie, nie musi charakteryzować się szczególnie dużą szybkością kopiowania. Natomiast w miejscach takich jak urzędy czy duże korporacje przyda się sprzęt powielający bez problemu setki, a nawet tysiące stron każdego dnia” – mówi ekspert z firmy Arso ze Szczecina.

Przyszły użytkownik musi też wybrać kopiarkę pod kątem tego, jakiej jakości wydruku oczekuje. Dokumenty tekstowe mogą być powielane przy pomocy mniej zaawansowanych urządzeń, natomiast kopie map oraz projektów powinny być niezwykle dokładne. Należy także przemyśleć kwestie tego, czy w biurze jest potrzebne ksero kolorowe, czy wystarczy model do kserowania w czerni i bieli. To samo dotyczy formatu powielanych stron. Urządzenia kopiujące dokumenty w formacie zarówno A4, jak i A3, dają dużo więcej możliwości.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: