Co to są wizualizacje i rendery 3D?

Wizualizacja jest ciekawym sposobem przedstawienia dowolnego kształtu czy projektu. Tutaj warto stosować programy do grafiki 3D. Dzięki temu np. wizualizacje projektowe ukazane są w sposób bardzo nowoczesny. Tworzenie wizualizacji nie jest wcale takie proste, gdyż na samym początku koniecznie trzeba zaprojektować i stworzyć obiekt w technice 3D. Modelowanie 3D wymaga także teksturowania, które obejmuje przygotowanie projektu przy użyciu określonych materiałów. Ponadto trzeba przygotować odpowiednie światło czy klimat, dbając o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Niezwykle duże znaczenie ma także rendering, który polega na wygenerowaniu obrazu lub filmu z przygotowanych wcześniej elementów. Tutaj stosuje się specjalny program, gdzie komputer przelicza wszelkiego rodzaju odbicia, źródła światła, a nawet cienie, co umożliwia przygotowanie wysokiej jakości grafiki.

W jakich dziedzinach warto przygotować wizualizację? Do czego się przydaje?

Z usług wizualizacji i renderowania mogą korzystać firmy meblarskie przygotowujące swoje wirtualne katalogi dostępne na stronach internetowych. Animacje 3D i wizualizacje architektoniczne pozwalają na stworzenie kompletnie umeblowanego wnętrza, a nawet dają możliwość przeprowadzenia wirtualnego spaceru w goglach wirtualnej rzeczywistości. Takie przygotowanie pozwala zainteresować klientów swoją ofertą. Oczywiście wizualizacje są podstawowym narzędziem w pracy architektów przygotowujących zlecenia dla swoich klientów. Usługa wykonywania mebli na wymiar nie byłaby tak profesjonalna bez odpowiednich programów do tworzenia wizualizacji. Po dokonaniu pomiarów, można bowiem wszystkie dane przenieść do programu, a następnie stworzyć wystrój według życzenia klienta, z zachowaniem właściwych wymiarów mebli. Nie ma zatem możliwości, że przy montażu okażą się niedopasowane. Oczywiście wizualizacje projektowe to doskonałe narzędzie dla firm architektonicznych startujących w przetargach na najlepszy projekt np. budynku użyteczności publicznej.

Możliwości zastosowania wizualizacji jest naprawdę wiele, głównie dotyczą one nowoczesnych form reklamy, a także projektowania. W ten sposób można przedstawić także animowaną historię rozwoju firmy, wykorzystywaną w promocji i marketingu. Na rynku znajdziemy specjalistów w tej branży (np https://tekturarender.com), którzy mają duże doświadczenie w przygotowaniu tego typu renderów 3d i wizualizacji.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: