Warunki w toku utrzymywania się pandemii koronawirusa oraz wynikający z niej kryzys ekonomiczny wpłynęły zgubnie na kondycję zdrowia psychicznego wielu ludzi i uformowały nowe problemy dla ludzi przedtem cierpiących na choroby psychiczne jak również na przykład zaburzenia związane z nałogami.

W przybliżeniu 4 na 10 dorosłych w USA zgłaszało w trakcie pandemii przejawy zaburzeń lękowych ewentualnie depresyjnych. W poprzedzających okresach było to blisko 10% dorosłych. Do najczęściej sygnalizowanych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i samopoczuciem przynależą:

- problemy z uśnięciem czy też prawidłowym snem - ponad 30% osób
- kłopoty z jedzeniem oraz odżywianiem - więcej niż 30% ludzi
- zwiększenie spożycia napojów alkoholowych ewentualnie używania substancji uzależniajacych - ponad jedna dziesiąta ludzi
- zmiana na gorsze poziomu zdrowia, szczególnie chorób przewlekłych z powodu obaw a także stresu powiązanego z koronawirusem - więcej niż jedna dziesiąta osób

W miarę trwania pandemii, coraz więcej psychologów i ludzi związanych z pomocą ludziom najbardziej potrzebującym wykazuje niezbędność wzmożenia działań w obrębie zdrowia zbiorowego. Raz za razem gorsze rezultaty badań powiązanych z samopoczuciem znamionują że aktualny stan globalnej epidemii wpływa głęboko nie tylko na kondycję zdrowia fizycznego lecz także na nasze zdrowie psychiczne i nastrój. Skutki niedociągnięć w tym zakresie mogą być obserwowalne na długo po wygaśnięciu samego zagrożenia epidemiologicznego. Wsparcie psychoterapeuty, rozmowa z członkami najbliższej rodziny a także przyjaciółmi to najłatwiejsza metoda na odzyskanie pewnej stabilności oraz szerszego spojrzenia, odzyskanie perspektywy na otaczający nas świat.

Kontakt

Clpik-studio.pl
ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin
tel.
606 28 10 23
tel:
81 473 2011
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Informacje

Serwis Clipik-studio.com.pl jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły oraz materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeżeli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach serwisu prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jesteśmy na: